Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri R6 Pro League şampiyonu Team Empire oldu

R6 Pro League şampiyonu Team Empire oldu

6 aylık bir sürecin ardından Rainbow Six Pro League, Milan’da Team Empire ve Evil Geniuses arasında gerçekleşen final karşılaşmasıyla sona erdi. Her iki takım da kazanma hırsı içinde mücadele etti, Evil Geniuses finale yükselse de kaybetmekten yorulmuştu. Ancak Team Empire, Evil Geniuses’ı bir kez daha mağlup olan tarafa gönderdi, kupayı ise kendi evine götürdü.

Evil Geniuses, ilk karşılaşmada savunma takımı olarak Bank haritasında etkili bir başlangıç yaptı. Clash’in savunma tarafında yer alıyor olması oyun için akıllıca bir seçim oldu ancak bu yalnızca bir kez işe yaradı ve devamında ekstra bir avantaj sağlamadı. Rakibine karşı 5-2 üstünlüğü bulunan EG’nin bu kontrolü bir süre sonra uçup gitti. Özellikle, Danila “Dan” Dontsov’un etkili hamleleriyle üst üste kazandığı turların sonunda skoru 5-5’e getiren Team Empire, Bank haritasını 7-5 mağlup geride bıraktı. Güçlü Rus takımlarından Team Empire karşısında EG’nin galibiyeti sürpriz bir sonuç oldu.

İkinci harita Oregon’da, EG yine kontrollü bir performans sergiledi. Team Empire ilk yarıda pek bir şey yapamasa da son yarıda toparlayacak gibi görünüyordu. EG, bunu engellemek için elinden geleni yaptı kontrolü elinde tutmaya çalıştı ancak ancak Team Empire’ın galibiyete ulaşmasını yalnızca geciktirebildiler. Empire, ikinci haritanın kazananı olarak durumu 1-1’e getirdi ve rakibinin gözünü korkutmayı da başardı.

Üçüncü haritada, Empire, geriden gelip öne geçme çabasıyla olabildiğince doğru ve güçlü hamleler yapmaya çalıştı. Bu performansı ile ikinci ve onları şampiyon yapacak galibiyete adım adım yaklaşan Empire, EG’yi zorladı. İyi bir başlangıç yapsa da, EG 2-1 skorla Empire karşısında mağlup oldu ve bir sonraki kupa mücadelesi için Sezon 10’u beklemek zorunda kaldı. Empire ise, mağlubiyetle başladığı seriyi kupayı alarak sonlandırdı ve 75 bin dolar ödülü de evine götürdü.