Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG ve Starladder, PUBG Avrupa Ligi’ni duyurdu!

PUBG ve Starladder, PUBG Avrupa Ligi’ni duyurdu!

Dünyaca ünlü turnuvalar düzenleyen Starladder ile işbirliği yapan PUBG Corp. profesyonel Avrupa ligini resmen duyurdu. Beş yıllık bir espor planı yapan PUBG, oyunu espora daha fazla entegre etmek için ilk olarak Avrupa Ligi planını devreye alıyor.

PUBG’de ilk profesyonel lig olacak olan PUBG Avrupa Ligi’nde 16 takım yer alacak. 2019 Ocak’ta başlayacak olan ligin ödül havuzu ise tam 1,000,000 EURO. Ligde mücadele edecek olan 16 takımı belirlemek için ise bu ay içinde 32 takımlık bir eleme yapılacak (Contenders League) ve bunların 16’sı Avrupa Ligi’ne adım atacak.

Maçların çeşitli Avrupa şehirlerinde düzenleneceği Avrupa Ligi’nde konaklamayı, ulaşımı ve desteği de PUBG Corp. karşılayacak.

İlk olarak Avrupa’da başlayacak olan bu profesyonel lig ileriki dönemlerde Kuzey Amerika, Çin, Kore, Latin Amerika, Tayvan, Japonya gibi bölgelerde de düzenlenecek. Battle Royale oyunları arasında son zamanlarda bir durgunluğa giren PUBG, bu 5 yıllık espor planıyla yeniden atağa kalkacak ve espor heyecanını da taşıyacak gibi duruyor.