Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Formula 1 Esports’ta ilk yarışlar tamamlandı! İşte sonuçlar!

Formula 1 Esports’ta ilk yarışlar tamamlandı! İşte sonuçlar!

Geçtiğimiz yıl espor dünyasına adım atan, dünyanın en popüler yarış oyunlarından Formula 1’de yeni sezon dün akşam yapılan 3 yarışla başladı. Formula 1’in “gerçek” yarışlarında pistleri domine eden Mercedes takımı, espor dünyasında da aynı başarıyı göstermeye başladı.

Avustralya, Çin ve Azerbaycan yarışlarıyla başlayan F1 Esports 2018 sezonunda ilk güne Mercedes’in başarılı İngiliz yarışçısı Brendon Leigh damga vurdu. 3’te 2 yaparak güçlü bir başlangıç yapan Leigh, günün son yarışında Azerbaycan pistinde yaptığı bazı hatalar yüzünden, Cem Bölükbaşı’nın da takım arkadaşı olan G2 Esports oyuncusu Frederik Rasmussen’in son anda gerisine düşerek yarışı 2. tamamladı. Geçen yılın da şampiyonu olan Brendon Leigh bu sezonda da ilk sıralarda yer alacak gibi duruyor.

Geçen yıl ilk sezonu düzenlenen F1 Esports’u 5. sırada tamamlayarak büyük bir çıkış yapan temsilcimiz Cem Bölükbaşı ise bu yılki F1 Esports’ta ilk yarışlara katılamadı. Dün yaptığımız haber ile duyurduğumuz bu durumun sebebi ise gümrükte yaşadığı sıkıntılardı. Antrenman yapmak için gerekli araçları gümrük sebebiyle getiremeyen Bölükbaşı, takım performansını etkilememek için ilk yarışlara katılmamaya karar vermişti. Ancak önümüzdeki yarışlarda temsilcimizi de izlemeye devam edeceğiz.