Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG silah rehberi

PUBG silah rehberi

PlayerUnknown’s BattleGround oyununun bilgisayar sürümü, piyasaya girdiği günden beri büyük bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Ancak, oyunun sistem gereksinimlerini her bilgisayarın karşılayamıyor olması bu kitlenin büyüme hızını çok da arttıramıyordu. 2018 yılında piyasaya sürülen PUBG Mobile, bu sebeple rekor bir kitleye ulaştı. Hem oyunun şöhreti hem mobil versiyonunun kalitesi bir anda mobil oyunların zirvesine yerleşmesine sebep oldu. Örneğin, silah çeşitliliği ve işlevleri oyunda öne çıkan detaylardan biri. Hem çok fazla silah bulunması hem de silahların değeri oyun içinde daha heyecanlı bir hal alıyor. Gelin, hangi silah ne işe yarıyormuş hep birlikte inceleyelim.

Tabancalar

Oyunda en çok bulunan ve sadece başlangıçta hiç yoktan iyidir diyerek aldığımız ekipmanlar konumundadır. Genelde, tüfekler ya da saldırı silahlarını bulduğumuzda bir daha elimize almayız. Oyunda bulunan tabancaların en öne çıkanları, hasar sıralamasına göre R1895, P1911 ve P92 olarak sıralanabilir.

Keskin Nişancı Tüfekleri

Oyunda kısa menzilli ya da uzun menzilli olmak üzere ayrılan silahlar, uzak mesafeden ağır hasarlı atışlar yapmaya olanak sağlıyor. Örneğin SKS, kısa menzilde en ağır hasarı veren silahlardan biri olarak biliniyor. Tabii, bu kategorinin diğer elemanları AWM, M24, Kar98 bulunuyor. AWM bu kategoride en öne çıkan silah konumunda ve sadece airdrop atıldığında bulunabiliyor.

Makineli Tüfekler

Hem geniş kapasiteli hem de hasar oranında yüksek olmasıyla en çok tercihen silah kategorilerinden biri şüphesiz makineli tüfekleridir. Ama bir sıkıntı var ki, seri atış yapması şarjörün çok çabuk bitmesine sebep oluyor. Hedefe denk getiremezsiniz zaman kaybına da sebep olabiliyor. PUBG Mobile’da örnek olarak verilebilecek silah, m249.

Pompalı Tüfekler

Nefret edeni de seveni de çok olan silah kategorisine geldik. Çok uzun olmayan menzilleri sebebiyle daha yakın mesafedeki hedefler için kullanılabiliyor. S12K, S686 ve S1897 bu kategorinin en popüler ve en sevilen silahları.

Hafif Makineli Silahlar

Kontrolü en kolay silah kategorilerinden biri hafif makineli silahlar. Uzak mesafede işe yaramayacak olan silah türü, yakın mesafede çok etkili olacaktır. PUBG’nin en kolay bulunan ve loot sırasında en az üç dört kez karşınıza çıkan silah türüdür. Mesela, Tommy Gun, UMP9, Vector ve UZI bu tür silahlardır. Tommy Gun en fazla hasar veren modeldir.

Saldırı Silahları

Birçok oyuncunun en sevdiği ve en çok kullandığı silahlar, hem hareket halindeyken hem de pusuda beklerken kullanılabiliyor. Loot sırasında ya da airdroptan çıkabilen silahlardan en öne çıkanı Groza, diğer sevilenler de AKM, M16A4 ve Scar-L.