Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Cup Türkiye vs. Yunanistan

PUBG Cup Türkiye vs. Yunanistan

PUBG CUP: Türkiye vs Yunanistan!

Ebedi dostluk, ezeli rekabet… Baklavanın asıl sahibi kim, kimin yoğurdu daha lezzetli tartışmalarına şimdi bir de yeni bir tartışma ekleniyor. Türkiye ve Yunanistan’ın en iyi oyuncuları PUBG’de kozlarını paylaşıyor. #PUBGCUP19

Elemeleri geçip, resmi PUBG turnuvasında Türkiye’yi temsil edecek en iyi 16 DUO (İki kişiden oluşan takım) takımından biri olmak için neler yapmanız gerektiğini ve turnuvayla ilgili tüm detayları sizler için derledik.

PUBG düzenlediği turnuvalara bir yenisini daha ekledi. Espor dünyasındaki faaliyetlerini hızlandıran PUBG, herkese açık bir turnuva düzenlediğini duyurdu. Konuyla ilgili PUBG’den yapılan açıklama şu şekilde: ”Duo’nu al, önce Türkiye elemelerinde gücünü göster ardından Yunanistan’ın en iyi takımlarına karşı ülkeni temsil et!”

İlk elemeleri 9-10 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada takımlar, 32’li DUO’lara bölündükten sonra Miramar, Erangel ve Vikendi haritasında FPP (First Person Perspective) modunda oynayacaklar ve gruplara bakılmaksızın yapılacak puan tablosunun ardından ilk 16 sırada yer alan takım, Türkiye Finali’ne yükselecek. 16-17 Mart tarihlerinde yapılacak ikinci elemelerde de aynı kurallar geçerli olacak. 32 takımın yer alacağı Türkiye finalleri ise 24 Mart tarihinde gerçekleşecek. Ayrıca tüm karşılaşmalar twitch.tv/battlegroundstr kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Yunanistan tarafında da aynı şekilde iki eleme aşaması gerçekleşecek ve en iyi 16 takım, Türkiye’den gelen en iyi 16 takım ile 6 Nisan tarihinde karşı karşıya gelecek. Henüz büyük ödülün açıklanmadığı turnuvayla ilgili tüm detayları aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

twitter.com/pubg_tur
instagram.com/pubg_tur
facebook.com/battlegroundstr
twitch.tv/battlegroundstr