Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fornite Worldcup geliyor!

Fornite Worldcup geliyor!

Fortnite Dünya Kupası geliyor!

İşte beklenen turnuva karşınızda: Fortnite Dünya Kupası. Tam 1.000.000$ ödülün dağıtılacağı Fortnite’ın ilk büyük espor etkinliği ünvanını taşıyacak olan Fortnite Dünya Kupası ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

Eylül 2017’de piyasaya sürüldüğü daha ilk günden itibaren dünyanın en büyük video oyunlarından biri haline gelen Fortnite, bir kez daha oyun dünyasında çok büyük etkileri olacak bir haberle oyuncuların karşısında.

Fortnite Dünya Kupası’na giden yol, 13 Nisan-16 Haziran arasında gerçekleşecek olan on haftalık çevrimiçi açık elemeler ile başlıyor. Elemelerin her haftasında oyuncular 1.000.000$ ödül için yarışacak.

Elemelerin sonucuna dünyanın dört bir yanından en iyi 100 solo oyuncu ve en iyi 50 Duo takımı 26-28 Temmuz tarihlerinde New York City’deki Fortnite Dünya Kupası Finalleri’nde kozlarını paylaşacak! Dünya Kupası’na katılan her bir oyuncu en az 50.000$’lık ödülü kazanmayı garantilerken, Fortnite Dünya Kupası Tekli Şampiyonu olmayı başaran oyuncu ise tam 3.000.000$ büyük ödülün sahibi olacak.

2019 sonuna kadar devam edecek olan 1.000.000$ ödüllü haftalık turnuvalarda rekabet ortamını çeşitlendirmek adına Epic Games, farklı tür modlar ve formatların yer alacağını duyurdu. Ayrıca Epic Games, daha fazla ülkede ve dünya çapında kaliteli turnuvaların düzenlenebilmesi adına ilgili bölgedeki partnerlerine turnuva ekipmanları ve ödül havuzu sağlayacağını duyurdu.

Turnuvaya katılabilmeniz için en az 13 yaşında olmanız gerekiyor ve 13 ila 17 yaşındaki yarışmacıların ailelerinden resmi izin almaları gerekiyor.

Fortnite Battle Royale, 200 milyondan fazla kayıtlı oyuncuyla dünyanın en büyük video oyunlarından biri haline gelmiş durumda. Dans müziği sanatçısı Marshmello’nun sanal konseri esnasında anlık izleyici sayısı 10,7 milyona ulaşan Fortnite, bu rekorunu önümüzdeki günlerde geliştirecek gibi gözüküyor.

Fortnite’in ilk büyük esports etkinliği olacak ve stadyumları doldurmanın yanı sıra en geniş çevrimiçi izleyicileri çeken League of Legends ve StarCraft 2 gibi oyunlara karşı da ültimatom niteliğinde olacak bir turnuva bizleri bekliyor. Geçtiğimiz yıl Güney Kore, Incheon’daki Munhak Stadyumu’nda düzenlenen League of Legends Dünya Şampiyonası Finali’ni 100 milyondan fazla kişi çevrimiçi içi olarak izlemişti. Sizce Fortnite Dünya Kupası bu rekoru geliştirebilecek mi?