Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PSG.LGD, China Dota 2 Professional League Season 1 şampiyonu oldu!

PSG.LGD, China Dota 2 Professional League Season 1 şampiyonu oldu!

Paly-off'larda namağlup ilerleyen PSG.LGD, finalde Vici Gaming'i 3-2 mağlup ederek China Dota 2 Professional League Season 1 şampiyonu olmayı başardı.

Bir süredir devam eden China Dota 2 Professional League Season 1'da play-off turuna katılan takımlar belli olmuştu. Normal sezon lideri PSG.LGD, Vici Gaming, Invictus Gaming, Royal Never Give Up, Invictus Gaming Vitality ve Team Sirius'un katıldığı play-off'larda sona gelindi. Sırasıyla RNG, Invictus Gaming ve Vici Gaming'i mağlup eden PSG.LGD, kupaya uzandı.

PSG.LGD normal sezonda 7 galibiyet 2 mağlubiyet aldı. Play-off'ların ilk turunda Royal Never Give Up'ı 2-0 ile geçen ekip Upper Bracket Finali'nde Invictus Gaming'i de 2-0'la zorlanmadan mağlup etti. Finalde ise Vici Gaming ile karşılaşan PSG.LGD, seriden 3-2 galip ayrıldı. Özellikle serini ilk maçı çok çekişmeliydi. 53 dakika süren mücadele toplam 74 skor çıktı. PSG.LGD tarafında Chalice ve Maybe ön plana çıktı.

Şampiyonun belirlendiği son maç, PSG.LGD önderliğinde geçti. Mücadele yaklaşık 40 dakika sürdü ve PSG tarafı 45 skor alırken Vici Gaming 17 skor ile yetindi. Şampiyon, finalin ardından yaklaşık 113.000 doların sahibi oldu.