Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Excalibur, B8’e transfer oldu!

Excalibur, B8’e transfer oldu!

Efsane oyuncu Dendi'nin sahibi olduğu ve kadrosunda yer aldığı B8, Avrupalı oyuncu Excalibur'u transfer ettiğini duyurdu.

Birçoğuna göre bir dönemin en büyük Dota 2 oyuncusu Dendi, Na'Vi'den ayrıldıktan sonra bir yerde kalıcı olamamıştı. Bunun üstüne B8 isimli takımı kuran oyuncu, kendisiyle birlikte 2 Ukraynalı, 1 Sırp, 1 Rus ve 1 Beyaz Rus oyuncuyla anlaştı. Takımdaki tek Beyaz Rus pio65 geçtiğimiz gün takımdan ayrıldı. pio65'ın yerine İsveçli isim Excalibur transfer edildi. 

2014 yılından bu yana profesyonel sahnede yer alan Excalibur, son olarak Team Singularity forması giydi. Ülkemizde Dota 2 sahnesi çok büyük olmasa da Bursaspor Esports bir dönem Dota'ya katıldı ve yabancı isimlerden oluşan bir kadro kurdu. Excalibur, o dönemde Xcalibur ismiyle Bursaspor forması giydi. Takım herhangi bir başarı elde edemedi. Excalibur daha önce Fnatic'te de oynamıştı.

30 yaşındaki Dendi, yaklaşık 9 yıl boyunca Na'Vi'den ayrılmadı. Takımla bağlarını 2019'da kopardı ve sırasıyla Tigers, The Pango ekiplerinde oynadı. Bu iki takımdan da ayrıldı ve kendi organizasyonu olan B8'i kurdu.