Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VP.Prodigy Dota 2 kadrosu duyuruldu!

VP.Prodigy Dota 2 kadrosu duyuruldu!

Espor sahnesinin köklü organizasyonlarından Virtus.pro, VP.Prodigy ismiyle kurduğu ikinci Dota 2 takımını duyurdu.

Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcilerinden VP, Dota 2 sahnesine yatırım yapmaya devam ediyor. Hali hazırda başarılı bir kadroya sahip olan ekip bugün yapılan açıklamada ikinci takımını duyurdu. VP.Prodigy ismiyle sahneye merhaba diyen organizasyon, bölgedeki genç yeteneklere büyük olanaklar sağlayacak. Takımın asıl kuruluş amacı, potansiyeli olan CIS bölgesi oyuncularını toplayarak profesyonel sahnede kendilerini kanıtlama fırsatı vermek.

Genel Menajer Sergey Glamazda yaptığı açıklamada, "VP.Prodigy, genç yeteneklere üstlerinde büyük baskılar olmadan sahnede boy gösterme fırsatı sunacak. Virtus.pro, gençlerin gelişimini yakından takip edecek." dedi.

VP.Prodigy kadrosu, Egor “epileptick1d” Grigorenko, Dmitry “DM” Dorokhin, Vitaly “Save” Melnik, Albert “yume” Garaev, Rostislav “fn” Lozovoy'dan oluşacak.  Daha önce Virtus.pro kadrosunda yer alan Egor “epileptick1d” Grigorenko and Vitaly “Save” Melnik de Prodigy'de kendilerine yer buldu. Takım ilk olarak GGBet Stay Home Challenge'da boy gösterecek. 

Rusya merkezli organizasyonun bu hamlesi, birçok takıma örnek olabilir. Bu sayede Dota 2 sahnesine birçok yeni yeteneğin katılıp mücadeleyi arttırdığına şahit olabiliriz.