Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PlayStation filmleri yolda!

PlayStation filmleri yolda!

Gün geçmiyor ki oyun ve çizgi roman sektörü, sinema sektörüne biraz daha yaklaşmasın. Marvel’ın sinematik evren projesinin yakaladığı başarı, önce DC evreni daha sonra ise çeşitli video oyunlarının uyarlamaları ile devam etti. Son 2 sene içinde, sinemalarda hasılat rekorları kıran filmlerin büyük bir çoğunluğunun uyarlama filmler olması, oyun dünyasında PlayStation ile tanıdığımız Sony’nin de dikkatini çekti ve PlayStation Productions ismi ile sektöre resmi girişini yaptı. 21 Mayıs tarihinde Sony, yaptığı açıklamada, PlayStation Productions’ın beklediğimiz gibi PlayStation’a özel olan oyunların, dizi ve filmlere uyarlamalarının yapılması üzerinde çalışacağını belirtti. Yani, bu demek oluyor ki önümüzdeki dönemlerde God of War, The Last of Us, Uncharted gibi yapımları beyaz perdede seyretme şansını yakalayacağız.

 

Açıklamalara göre, firmanın 2 yıldır bu sektöre giriş projesi taslak aşamasındaymış. Marvel şirketinin ilerleme stratejisi detaylı olarak incelenmiş ve PlayStation Productions için de aynı stratejinin kullanılmasına karar verilmiş. Kısacası, Sony, Marvel’dan ilham alarak PlayStation Productions'ı hayata geçirmiş. Fakat, küçük ve ilginç bir detay daha var. Yapılan açıklamalarda PlayStation Productions’ın, Sony’den bağımsız yapımlara da imza atabileceği belirtildi. Yani, sinematik evrenin olumlu ve başarılı bir şekilde ilerlemesi durumunda, orijinal hikayelerinden saptırılmış dizi ve filmler görebiliriz ya da oyunlarda detaylı hikayeleri bulunmayan karakterlerin PlayStation Productions evreninde kendi karakterlerine özel diziler ve filmlere de rastlayabiliriz.

Yapılmış başka bir açıklamada ise Sony’nin kurmuş olduğu bu yeni Playstation Productions şirketinin çalışmaya çoktan başladığı ve ilk yapımın ne olacağının belirlendiği paylaşıldı. Playstation Productions’ın ilk projesi, Twisted Metal serisine dayanan bir televizyon dizisi olacak. Ayrıca bu haber Sony Pictures Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Tony Vinciquerra tarafından da doğrulandı. Yani sadece isim hakkını korumak için kurulmuş bir şirket olmayacak.

Çizgi roman ve oyun uyarlamalarına ilgili olan kitlenin sürekli olarak büyüdüğünü hesaba kattığımızda, PlayStation Productions uzun yıllar aramızda kalacak gibi gözüküyor. İleride hangi yapımlara odaklanacakları şimdiden merak konusu oldu. Şu an için sadece Twisted Metal serisinin uyarlaması olan bir televizyon dizisi projesi mevcut ancak oyunseverler ve sıkı PlayStation takipçileri bu habere çok heyecanlanmamış gibi gözüküyor, Playstation Productions’ın kurulmuş olmasının haberi bile basında önemli bir yer edinemedi. Ayrıca, hayranlar arasında uzun zamandır bir Uncharted filminin veya film serisinin gelmesi gerektiği konuşuluyordu. 2012 yılından beri yeni içerik veya oyun üretmemiş olan Twisted Metal serisinin uyarlamasının ne kadar ilgi çekeceği de merak edilen diğer konulardan biri oldu. Umarız ki PlayStation Productions, hayranlarının isteklerini önemseyen bir şirket olur ve bizi son zamanların popüler yapımları olan God of War ve Dark Souls gibi yapımlarla karşılar.