Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PES 2020 Juventus’un telif haklarını aldı!

PES 2020 Juventus’un telif haklarını aldı!

Bugün erken saatlerde eFootball bomba gibi bir anons ile Konami’nin Juventus’un telif haklarını koruduğunu duyurdu. Yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo‘nun takımı olan İtalyan devi Juventus bu sene tüm isim ve lisans haklarıyla beraber PES 2020‘de olacak.

Geçmişte Ronaldo’yu yoğun şekilde pazarlamaya dayandıran FIFA, PES 2020’nin münhasırlık anlaşması dolayısıyla bu sefer kullanamayacak. Ancak FIFA Juventus oyuncularının ve üyelerinin benzerlerini yine de kullanabilecek ve FIFA Juventus’u “Piemonte Calcio” olarak adlandıracak.

Görülen o ki bu anlaşma fulbolun video oyun sektöründeki dengelerini önemli ölçüde değiştirecek. Biliyorsunuzki yakın zamanlarda PES, EA tarafından yapılan aynı türden münhasırlık anlaşmaları nedeniyle oyunlarında Manchester United’ı “Man Red” olarak adlandırmak zorunda kaldığı için dalga geçilmişti. Şimdi Juventus taraftarları daha popüler olan futbol serisi ve sevdikleri futbol kulübü arasında bir seçim yapmak zorunda kalacak.
PES 2020’nin münhasırlık anlaşması aynı zamanda FIFA’nın Juventus’u farklı bir forma, kret ve stadyumla da temsil etmesi gerektiği anlamına da geliyor yani takım neredeyse tanınamayacak halde olacak. İşte bu da bütün ihtişamıyla o şok edici tweet;