Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Papara SuperMassive, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi şampiyonu oldu!

Papara SuperMassive, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi şampiyonu oldu!

5 Ronin'i 3-2 mağlup eden Papara SuperMassive, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'nde şampiyon olmayı başardı.

League of Legends sahnesinde zorluklar ve heyecanla geçen bir sezonun daha sonuna geldik. Finale çıkmasına kesin gözüyle bakılan Papara SuperMassive ve adeta bir peri masalının altına imzasını atan 5 Ronin, Türkiye'de şampiyon olup Worlds 2020'ye gidebilmek için kozlarını paylaştı. Müthiş bir mücadelenin ardından serinin kazananı favori SuperMassive oldu. Beş maça giden TBF izleyenlere muazzam anlar yaşattı.

Serinin ilk maçında erken oyun bir hayli yakın geçti ancak savaşları daha iyi oynayan Papara SuperMassive aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Baron'u da alan ekip Bolulu ve Zeitnot'un katkısıyla ilk mücadeleyi 39 dakikada tamamladı. İkinci maç çok daha tek taraflı geçti. Hecarim ile üst koridorda Oncan'ın peşini bir türlü bırakmayan KaKAO rakibini oyundan düşürdü ve 0/5/0'a gelmesini sağladı. Harita hareketlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren SuperMassive yine Bolulu ve Zeitnot'un verdiği hasar katkısıyla maçı 35 dakikada kazandı.

Üçüncü ve dördüncü maçta bambaşka bir 5 Ronin izledik. İstediği seçimleri yapıp oyun planını doğru bir şekilde uygulayan ekip işlerin o kadar kolay olmayacağını gösterdi. Özellikle Lilia'yı efektif kullanan 5 Ronin üçüncü ve dördüncü maçı kazanarak Silver Scrapes'i çaldırttı. Peri masalı gibi bir mevsim geçiren ekip şampiyonluğa sadece bir adım uzaktaydı.

Son maçta ise işleri daha da ciddiye alan bir SuperMassive izledik. Oyun planını doğru uygulayan SUP maçı kazanarak kupayı kaldırdı. Maçtan sonra yapılan röportajda Zeitnot bu mevsimin bitişiyle profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayacağını açıkladı. Baba ismiyle bilinen nişancı VFŞL'de çıktığı son maç ve son TBF'de Beşte Beş yapmayı başardı.

Kupayı kaldırıp Worlds'e gitmeyi başaran Papara SuperMassive'i tebrik ediyoruz, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceklerine inancımız tam. 5 Ronin'in kupayı kaldırıp kaldırmamış olması, inanılması güç bir başarıya ulaştıklarının üstünü örtemez. Bizleri, bu mevsim mükemmel performanslar sergileyip heyecanlandıran 5 Ronin'i de tebrik ederiz.