Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri INTZ, CBLoL 2020 Split 2 şampiyonu oldu!

INTZ, CBLoL 2020 Split 2 şampiyonu oldu!

CBLoL Split 2 Finali'nde paiN Gaming'i 3-1 ile geçen INTZ şampiyon olarak bölgesini Worlds 2020'de temsil etme hakkı kazandı.

Worlds 2020'ye katılacak takımlar neredeyse tamamen belli oldu. Ön Eleme Aşaması'na katılacak son takımların belli olması için Kuzey Amerika Yarı Finali, Japonya ve Brezilya Finalleri'nin tamamlanması bekleniyordu. Bu ligler arasında Kuzey Amerika Yarı Finali ve Brezilya Finali tamamlandı. Bu sonuçlara göre Brezilya bölgesini temsil edecek olan ekip, finalde paiN Gaming'i 3-1 ile geçen INTZ oldu.

brTT transferiyle eski günlerine geri dönmek isteyen paiN Gaming, Robo, CarioK, tionws ve esA ile birlikte finale kadar çıktı. Normal sezonda 14 galibiyet 7 mağlubiyet alan ekip ilk sıraya yerleşti. Playoffların ilk turunda Prodigy Esports'u 3-2 ile geçen paiN finale yükseldi. Diğer tarafta ise normal sezonu 12 galibiyet 9 mağlubiyetle kapayan INTZ, yarı finalde KaBuM! eSports ile eşleşti. Seriden 3-2'lik galibiyetle ayrılan ekip ikinci finalist olmayı başardı.

Finalde ilk iki maçın kazananı INTZ oldu. Normal sezonun lideri brTT'li paiN ise üçüncü maça ağırlığını koyarak galip gelmeyi bildi. Son maçta ise gülen taraf bir kez daha INTZ oldu ve takım bu sayede şampiyonluğunu ilan etti. Brezilya temsilcisi Worlds 2020 Ön Eleme Aşaması'nda mücadele edecek.