Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS 2020 Yaz Mevsimi’nde şampiyon TSM oldu!

LCS 2020 Yaz Mevsimi’nde şampiyon TSM oldu!

Finalde FlyQuest'i 3-2 öağlup eden TSM, LCS 2020 Yaz Mevsimi'ni şampiyon tamamladı.

Geçtiğimiz sezon Broken Blade'i kadrosuna katmasıyla Türk taraftarların ilgisini çeken TSM, bir süredir şampiyonluk yaşayamıyordu. 2020 sezonunun ilk mevsiminde Cloud9'ın gölgesi altında kalan ekip Yaz Mevsimi'ne çok daha güçlü bir şekilde girmeyi başardı. Doublelift transferi ve Spica'nın as kadroya yazılmasıyla birlikte daha da güçlenen ekip finale kadar çıktı. Finalde mevsimin formda ekiplerinden FlyQuest'le karşılaştı ve seriyi 3-2 kazanarak kupayı kaldırdı.

Normal sezonda 12 galibiyet 6 mağlubiyet alan TSM 4. sıraya yerleşti. Playoffların ilk turunda Closer'lı Golden Guardians'a diş geçiremedi ve Vadi'den 3-0 yenik ayrıldı. LCS sistemine göre şampiyonluk şansı alt turdan devam etti ve burada Dignitas'ı 3-0 mağlup etti. Bir üst turda yeniden Golden Guardians karşısına çıktı ve bu sefer seriyi 3-2 kazandı. Çeyrek final olarak adlandırılabilecek 3. Raunt'ta ise Cloud9'ı 3-1 ile geçti. Bu galibiyet de takımın finale çıkmasına yetmedi ve bir üst turda Team Liquid'e karşı aldığı 3-2'lik galibiyetle finale çıktı. TSM finale çıkana kadar toplam 5 BO5 oynadı. 

Finalde 2-0 öne geçti ancak üçüncü ve dördüncü maçlarda büyük hatalar yaparak FlyQuest'i seriye ortak etti. Son maça geçildiğinde ise Bjergsen ve Broken Blade devreye girerek mağlubiyeti önledi. İkili seri boyunca sağlam performanslar sergiledi ve takımın şampiyon olmasında büyük rol oynadı. Finalin MVP'si ise Bjergsen oldu.