Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nereden Nereye: TBF Özel

Nereden Nereye: TBF Özel

Bu yazımızda TBF'de mücadele edecek olan 5 Ronin ve Papara SuperMassive'in bu noktaya gelmeden önce normal sezon ve playoff'lardaki performanslarını ve başlarından geçenleri inceleyeceğiz.

Kadrolara kağıt üstünde baktığımızda SuperMassive'in özellikle tecrübe konusunda bir hayli ağır bastığını görebiliyoruz. Sistematik ve doğru oyunuyla galibiyetlere uzanan ekibin karşısında oyun planı ve seçimleriyle bölgemizdeki her takıma kafa tutabilen, küçük hedefler ve bütçeyle büyük işler başarmış olan 5 Ronin var. Bizler Flank Esports olarak iki takımın arasında geçecek kıyasıya mücadeleyi iple çekiyoruz. Hafızasını tazelemek isteyenler, TBF öncesi iki takımın da normal sezon ve playoff'larda neler yaptığına gelin bir daha bakalım!

5 RONIN

5 Ronin, Bursaspor Esports zamanlarını da düşündüğümüzde kulüp tarihinin en başarılı mevsimini geçiriyor. Mevsim başında Umut'u kadroda tutup Brolia'yı destek pozisyonuna geçiren takım Papara SuperMassive Akademi'den üst koridor Oncan, bir süredir takımsız olan ormancı Robin ve Beşiktaş Esports forması altında boy gösteren Husky Rider'ı renklerine bağladı. Normal sezonda 10 galibiyet 8 mağlubiyet alan ekip 4. sıraya yerleşti. Mevsime 0-2 başlayıp, kağıt üstünde ligin en en güçsüz takımı olan Royal Youth'a kaybeden 5 Ronin'den beklenti pek de büyük değildi. Buna rağmen 3,5, 7 ve 9. haftalarda aldığı galibiyetlerle üst sıralara çıkmayı başaran takım playoff potasına ayak bastı. Özellikle Papara SuperMassive'i oynadıkları iki maçta da mağlup ederek kapasitelerini açıkça belli ettiler. Playoff'lara geçildiğinde sağlam performansını sürdüren 5 Ronin, çeyrek finalde Dark Passage'ı 3-1 ile geçti. Serinin ilk maçını kazanan Dark Passage'a karşı moralini bozmayan oyuncular geri kalan üç maçı da kazanarak yarı finalde normal sezon lideri fastPay Wildcats'in rakibi oldu. Seri öncesinde Wildcats'in 3-0'lık galibiyetine kesin gözüyle bakılıyordu. Bu bakışın tersine harika performanslar sergileyen 5 Ronin, Wildcats'ten daha iyi oynayarak seriyi 3-2 kazandı ve adını TBF'ye yazdırdı.

Papara SuperMassive

Mevsime akademi kadrosuyla başlayan SuperMassive'in yabancı oyuncu transferleri ikinci haftaya kadar açıklanmadı. 5Mid ve Flank Esports tarafından duyurulan bu transferlerin ardından Armut, KaKAO, Bolulu, Zeitnot, SnowFlower beşlisiyle Vadi'ye inen ekip, henüz ilk maçında Galakticos'a karşı dominant bir performans sergiledi. İlk iki haftada akademi oyuncuları 1 galibiyet 3 mağlubiyet almıştı. Bu yükselişin ardından durgunluk dönemine giren SUP, üst üste maçlar kaybetti ve playoff şansını zora sokacak duruma geldi. Son haftada hata yapmayan ekip normal sezonu 11 galibiyet 7 mağlubiyetle 3. sırada tamamladı. Playoff'ların ilk turunda Beşiktaş Esports ile karşılaştı ve seriden 3-1 galip ayrıldı. Alınan galibiyete rağmen SuperMassive'in bu seride gösterdiği performans birçok taraftar tarafından yeterli görülmedi. Yarı finalde ise lik ikincisi Galakticos'a karşı çok iyi oyunlar sergiledi ve rakibin rahat bir şekilde 3-0 mağlup etti.