Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Panky, SOLID yayıncı çıktı!

Panky, SOLID yayıncı çıktı!

Beşiktaş takımında üst koridor pozisyonunda yer alan Uğur “Panky” Taş, League of Legends sahnesinde sergilediği performanslar dışında Twitch yayınlarıyla da adından sıkça bahsettiriyor.

Beşiktaş üst koridorunun hâkimi olan Panky, 2014 yılından bu yana League of Legends profesyonel oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Türkiye’de başarılı üst koridor oyuncularından biri olarak kendinden bahsettiren oyuncu, Aurora, HWA ve Dark Passage da dâhil olmak üzere birçok takımın kadrosunda yer aldı. En son Aralık 2018’de Beşiktaş’a transfer olan Panky, hala burada devam ediyor. Oyun performansıyla çok sık öne çıkan oyuncu, League of Legends sahnesi dışında Twitch’te de boy gösteriyor. Twitch yayınlarıyla, profesyonel sahne dışında insanların kendi kişiliğini görmesini sağlayan Panky’nin sadece Twitch üzerinden bile birçok hayranı bulunuyor. En eğlenceli Twitch yayınları yapan esporculardan biri olduğu gibi yorumların yanı sıra izlenme sayısı da bunu belli ediyor. 4 ile 5 bin arasında genel izlenme sayısına sahip olan Panky, diğer yayınların izlenmesine bakınca öne çıkan isimler arasına giriyor.

Profesyonel oyunculuğa devam edeceğini belirten oyuncu, bir gün profesyonel sahneye veda etse de ekosistemden çıkmayacaktır. Koltuğunu devretse de kendisini yayın alanında göreceğimiz muhtemel gibi görünüyor. Kim bilir, yakın zamanda LoL’ü sahnede oynayan değil de Twitch’te yayınlarına ahil eden bir isim olur. Öyleyse, Panky’nin hem oyunculuğuyla hem de eğlenceli videoları ile üst koridorun da Twitch’in de hâkimi olduğunu söyleyebilir miyiz?