Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kirei ve Ruin ile yollar ayrıldı

Kirei ve Ruin ile yollar ayrıldı

VFŞL Kış Mevsimi’nin şampiyonu olan ve geçtiğimiz günlerde MSI’a veda eden 1907 Fenerbahçe’den ayrılık haberleri birbiri ardına geliyor. 

Sarı lacivertli ekip, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile 1907 Fenerbahçe’de harika bir mevsim geçiren Kirei ile yolların ayrıldığını duyurdu. Bu gelişmenin üzerinden çok da uzun bir süre geçmeden Hollandalı ormancının LEC ekiplerinden Misfits Gaming ile anlaştığı konuşulmaya başlandı. Henüz resmi bir açıklama gelmese de Riot Games’in veritabanına göre deneyimli oyuncu Misfits Gaming’e transfer oldu.

Kirei’nin ardından bir ayrılık haberi de Ruin’den geldi. 1907 Fenerbahçe, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile üst koridor oyuncusu Ruin ile sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiğini duyurdu. KMF şampiyonluğuna giden yolda en önemli rolü oynayan Güney Koreli oyuncunun MSI’da yaşanan erken vedadan sonra takımdan ayrılacağı ile dedikodular yayılmaya başlamıştı. Konuyla ilgili son olarak LCS ekiplerinden CLG’nin Kirei’yi bünyesine katmak istediği konuşuluyordu. CLG kısa bir süre önce resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile üst koridor oyuncusu Darshan ile yollarını ayırdı. Bu gelişme, Ruin’in CLG’ye transferi iddialarını güçlendirdi. İlerleyen günlerde resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Kirei’nin Misfits Gaming’deki performansı ve Ruin’nin bir sonraki durağı neresi olacak, hep beraber izleyip göreceğiz.