Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İşte karşınızda 2018’in en popüler espor takımları

İşte karşınızda 2018’in en popüler espor takımları

Esports Charts’ın yayınladığı verilerine göre Fnatic, 2018 yılında 42.000.000 saatten fazla izlenerek açık ara en çok izlenen takım oldu.

 

Resmi maçlarda takımların izlenme süreleri göz önünde bulundurularak hazırlanan tabloda LCS ekipleri en çok izlenen takımlar olarak öne çıktı. Fnatic’in ardından ikinci sırada Kuzey Amerika temsilcisi C9 yer aldı. Ancak bu tablo hazırlanırken Çinli izleyiciler hesaba katılmadığı için Worlds şampiyonu Invictus Gaming gibi büyük takımların alt sıralarda yer aldığını belirtmemiz gerekiyor.

2018 yılında Worlds finali oynayan, Rekkles ve Bwipo gibi yıldızlarıyla her iki mevsimde de LEC şampiyonluğuna uzanan ekip, MSI’da da yarı finale çıkma başarısı göstermişti. 

Dünya geneline baktığımızda espora olan ilginin de artmasıyla beraber başta Çinli izleyiciler olmak üzere tüm dünyada espor izleyici sayısı artış gösterdi. Aynı durumun ülkemizde de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. VFŞL Kış Mevsimi’nde bu sene anlık olarak en yüksek izleyici sayısı 106.543’e ulaşırken geçen sene bu rakam  65.217’de kalmıştı.