Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunlardaki renkli LGBT karakterleri

Oyunlardaki renkli LGBT karakterleri

Oyunlardaki LGBT Karakterleri

 

1980’li yıllarda LGBT karakterleri oyunlarda nadiren kullanılırdı. Bu kullanımda ne yazık ki çoğu zaman şaka ve alay olarak eklenirdir. Ardından geçen 10 yılın sonunda 90’larda bu oldu az da olsa düzelmişti ve bunda Japon oyunlarının katkısı çok büyük olmuştu. LGBT oyun karakterleri ise yaklaşık 20 yıldır bu kötü düşüncelerden kurtulup oyunlar içerisinde yer almaya başladı. Peki sevilen oyunların LGBT karakterlerine bir göz atalım;

Trevor
Sert ve asabi tavrıyla tanıdığımız GTA V karakteri Traver bisexuel. Mr Philips ile geçen bir konuşmada Michael ile aynı anda Trevor’a gey olup olmadıklarını sorduğu bir konuşma geçiyor. Ayrıca Trevor hapishanede bir erkeğe tecavüz ettiğini söylüyordu.

 

The Sims

Tüm The Sims karakterleri yapısal olarak gey, lezbiyen ve bisexuel olarak seçilebilir. Oyunda istediğini kişiyi karakterinizle evlendirebilirsiniz.

 

Overwatch

Tracer ve Emily lezbiyen olarak ilişki yaşarken, Soldier: 76 ve Vincent ise gey. Karakterin tanıtımlarından anlaşılan bu ilişki, kesin olarak onaylıdır.

 

Northstar

Bir Marvel süper kahramını olan Northstar gey. Kanada’lı ekibin lideri olan Northstar, John Byrne ve Chris Claremont tarafından oluşturulmuştur.

 

Apex Legends

Makoa Gibraltar’ın karakter açıklamasından erkek arkadaşından bahsedilir. Ayrıca Bloodhound ise cinsiyetsiz olduğu oyun yapımcılarınca açıklanmıştır.

 

 

Güzel ve renkli bir yazının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz;