Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunlardaki en pahalı 3 kozmetik eşya

Oyunlardaki en pahalı 3 kozmetik eşya

Genellikle çoğumuz oyun içi eşyalara paramızı harcamak istemeyiz, özellikle de sadece kozmetikse. Yine de, bu listedeki eşyaları alan oyuncular kadar olmasa da bazen biraz para harcamayı severiz.  

Kısa bir uyarı: Aslında daha pahalıya satılan birçok oyun içi eşya var (örn; Entropia’da Planet Calypso) ancak bunlar ekstra tecrübe gibi özellikler sağladığı için bunları saymayacağız.

  1. AWP Skadoodle İmzalı Dragon Lore

İnsanların bazı CS:GO eşyalarını sevdiğini biliyoruz ancak genel olarak bakıldığında piyasada 1400 dolara kadar çıkan bıçaklar bulacaksınız. Ne var ki bu güzellik abidesi tam olarak 61,000 dolara satılmakta. Muhtemelen bu kadar ‘hacker’ dolu bir oyunda kimin böyle bir eşyaya bu parayı vereceğini düşünüyorsunuz.

İmza, fiyatın sonuna bir sıfır daha eklenmesinin sebebi. Tyler “Skadoodle” Latham Cloud9’nın bir oyuncusuydu son oyunu Boston Major 2018’de kaplamanın orijinal yani imzasız halini kullanmıştı. Bu büyük başarıdan sonra Valve Skadoodle imzasının yapıştırmasını yapıp kaplamaya eklemişti. Skadoodle rekabetçi CS:GO’dan tamamen emekli olduğundan beri kaplamanın fiyatı fırlamış durumda

Bazı oyuncular içiğn kaplamanın manevi bir değeri olduğu için fiyatının makul olduğunu söyleyebiliriz. Ancak listedeki diğer iki eşyanın fiyatı normal bir insan için biraz daha kafa karıştırıcı.


  1. Karakteristik Kılıç

Üzgünüz ama bu tanım bu eşya için en uygun olanı çünkü normal bir insan için hiçbir anlam ifade etmiyor. Age of Wulin adında (bilmemeniz gayet normal) 2012 yılında çıkış yapan bir oyun var. Çıkış yapmadan önce oyunun geliştiricileri oyun içi eşyaların birkaç açık artırmasını yaptı. Bu eşyalardan biri “Sword”, yani Kılıç. Bu kadar. “Reaper of Souls” veya “Breathtaker” değil, baya “Sword”.

Açık artırma sırasında göze çarpıyordu çünkü “çok güçlü karakteristik özelliklere sahipti” ve mevcut olan tek eşyaydı. Birisi daha henüz oyun bile çıkmadan 16.000 dolara satın aldı üstüne üstlük oyun popüler bile olmadı. Bu kılıcı satın alan oyuncu, umarız kılıç gerçekten güçlü karakteristik özelliklere sahiptir.


  1. Ethereal Flames Pink War Dog

Dota 2 oyuncuları kuryeleri, eşyalarını üsse ya da koridorda taşıtmak için kullanır, gerçekten çok işe yaran bir şey ancak yine de onlara gerçek para harcamanıza gerek yok sadece oyun içi para birimi yeterli. Tabii ki eğer etrafından pembe alevler saçan bir kurye istemiyorsanız. Bu kuryeyi bu kadar pahalı yapan da bu; pembe alevler.

Bu kurye kaplaması 38,000 dolardan satıldı! Sebebi “the seller”a göre çok bu fiyatın sebebi çok talep olan renk, tip ve efekt kombinasyonu. Şuan da oyunda sadece 4 tane var. Nadirliği eşyayı bu kadar değerli yapan ana faktör.


via: n4g