Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyundu gerçek oldu; salgın temalı oyunlar

Oyundu gerçek oldu; salgın temalı oyunlar

Hazır evde oturuyoruz, oyun oynayacak bolca zamanımız var. Sizler için, bu dönemde oynayabileceğiniz oyunlardan 3 farklı liste hazırlamıştık. Bugün ise salgın temalı oyunları ele alıyoruz.

The Last of Us

Salgın temalı oyunlarla ilgili bir liste hazırlarken, The Last of Us’ı o listenin başına koymamak olmaz. Adeta bir başyapıt, bir şaheser. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun, gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun öylesine güzel bir hikâye anlatımı var ki isteseniz de istemeseniz de karakterlere bağlandığınızı hissedeceksiniz. Korku ve aksiyonun eksik olmadığı oyunda, sizleri duygusal anlar da bekliyor.

 

A Plague Tale: Innocence

Geçtiğimiz yılın en başarılı oyunlarından biri. 1300’lü yılların Fransa Krallığı’nda başlayan salgın, bütün ülkeye kısa bir süre içerisinde yayılıyor. Salgından dolayı önce babasını daha sonra annesini kaybeden Amicia ve Hugo kardeşler, bir anda kendilerini hem salgından korurken hem de engizisyondan kaçarken buluyorlar. Gizliliğin ve taktiğin ön plana çıktığı oyunda, kardeş ilişkileri nedeniyle duygusal sahneler de yaşanıyor.

 

Bloodborne

2015 yılında çıkan Bloodborne, “Souls-like” oyunların en başarılı örneklerinden biri. Oynanış olarak neredeyse Dark Souls ile aynı. Bloodborne, terk edilmiş lanetli bir kasaba olan Yharnam ile bizleri bir araya getiriyor. Yarattığımız avcımızla bu şehirdeki yaratıkları teker teker öldürüp, insanları yaratığa çeviren salgının kaynağını arıyoruz.

 

Sunset Overdrive

Sunset Overdrive, listedeki diğer oyunlardan biraz farklı. Her ne kadar salgın temalı olsa da oynarken içinizin sıkılmayacağı, eğleneceğiniz sanki parkur oyunu oynuyormuşçasına bir oraya bir buraya zıpladığımız bir oyun. 2027 yılı Sunset şehrinde, bir enerji içeceği onu içen herkesi zehirli birer mutanta dönüştürüyor. Her şeyin sonlandığı, neredeyse kimsenin olmadığı şehir ise sizin için bir parkur haline geliyor. Amacımız ise salgından etkilenmiş mutantları yok etmek. Sunset Overdrive, oynarken eğleneceğiniz ve stres olmayacağınız sayılı salgın oyunlarından biri.

 

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil serisinin son oyunu, geçtiğimiz yıl piyasaya sürüldü. İlk olarak 1998 yılında çıkış yapmış olan oyunun yeni versiyonunda, zombi kıyameti esnasında Raccoon City adı verilen şehirden kaçmaya çalışıyoruz. Zombi istilası denildiğinde akla gelen ilk serilerden olan Resident Evil, son oyunuyla birlikte bize korkuyu ve hayatta kalma hissini doruklarında yaşatıyor.