Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyuncu odaklı akllı telefon Lenovo Legion Pro göründü

Oyuncu odaklı akllı telefon Lenovo Legion Pro göründü

Mobil oyuncuların sayısının artmasını fırsat bilen dev teknoloji şirketleri, yeni oyuncu telefonlarını sırayla piyayasaya sürüyor.

Bir süredir konuşulan ve heyecanlandırmaya yeten Lenovo'nun Legion Pro'yu Çin'in mikroblog sitesi olan Weibo'da göründü. Telefonun bazı teknik detaylarının da belli olduğu paylaşımlara göre telefon baya iyi duruyor. 

Lenovo, Weibo üzerinden yaptığı paylaşımla Legion Pro'yu sergilenmiş oldu. Şirket tarafından yapılan paylaşımlar ile bu ayın sonlarında karşımıza çıkacak oyuncu odaklı telefonun bazı detayları da ortaya çıktı.

Lenovo Legion Pro'nun tam bir oyun canavarı olacağını söylemek mümkün. Daha önceki paylaşımlara göre telefonda yatay olarak yerleştirilmiş bir ön kameranın yer alacağı aktarılıyordu. Bu özellik paylaşılan görsellerle resmen onaylanmış oluyor. Ön kamerada ise karşımıza 20 megapiksel çıkıyor.

Akıllı telefonda mümkün olan en iyi ses deneyimi için bir çift stereo hoparlör eklenmiş durumda. Legion Pro'nun ekranı, 144 Hz ekran yenileme oranı sunuyor bu da bu akıllı telefonun, gelişmiş bir oyuncu monitörü kadar iyi performans göstereceğini gösteriyor aslında.

Lenovo Legion Pro, gücünü Qualcomm'un Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alıyor. Mobil oyun deneyimini gerçekten farklı bir noktaya çekmesi beklenen Legion Pro'nun Android 10 tabanlı "Legion OS" isimli arayüzle geleceği aktaralıyor.

22 Temmuz 2020 tarihinde resmi olarak karşımıza çıkacak telefon oyunseverlerin iştahını kabartıyor.