Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Overwatch 2 ne zaman geliyor?

Overwatch 2 ne zaman geliyor?

Geçtiğimiz günlerde Blizzard Entertainment yaptığı açıklamada espor dünyasının popüler oyunu Overwatch‘un ikinci bir oyunu çıkacağını duyurdu. Bu versiyonda Overwatch, yeni harita ve modları, yeni bir logo ve yeni kahramanlarıyla sevenleriyle buluşacak.

Blizzard tarafından düzenlenen BlizzCon etkinliğinde yapılan açıklamalara göre, Overwatch 2 oyun geliştirici ekibi bu sefer daha çok PvE yani “Player Versus Enemy” oyun moduna odaklanmış durumda. Sevenleri bu yeni oyunda istedikleri kahramanlarla tek başına maceralara atılıp görevleri tamamlayacaklar. Bu yeni modda tanıtılan hikayelerden biri Rio de Janeiro şehrinde geçmekte. Blizzard Entertainment, ne kadar merak edilse de oyunun mücadele modunda yer alan 6’ya 6 olan maçların hakkındaki sorulara yanıt vermekten kaçındı.

Yeni oyunda ekip ne kadar hikaye odaklı olsa da gelecek yeni modun adı duyuruldu: “Push”. Bunun yanında Assault, Control, Escort, Hybrid modları da duyuruldu. Ana odakta duyurulan Push modu Kanada‘nın Toronto şehrinde oynanacak. Bu mod BlizzCon etkinliğinde oynanabilir olacak.

Bildiğimiz üzere Overwatch League etkinlikleri geçtiğimiz iki sene boyunca Blizzard Arena gerçekleşiyordu. Önümüzdeki sene Overwatch League etkinliklerinin yayın hakları satın alınabilir olacak. Overwatch 2 oyunuyla birlikte Blizzard iki senelik medya anlaşmasının yanında, geçen senenin bedeli olan 90 milyon dolarlık Twitch anlaşması parasını almış olacak.

Bu süreç, geliştiriciler için oldukça zorlu geçmekte. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Blizzard şirketinin kurucusu ve CEO’su Mike Morhaime ve üst düzey bazı yetkililer Ekim ayının başlarında görevini bıraktı. Ardından şirkette çalışan bini aşkın çalışan görevlerinden istifa etti. Tüm bunların geçtiğimiz ay HearthStone oyuncusu Ng “blitzchung” Wai Chung yaptığı açıklaması üzerine Blizzard şirketinin yaptırımları sonucu olduğu öngörülüyor.

Tüm bunların yanında sevenleri Overwatch 2 oyununun yeni bir sayfa açacağı ve PvE moduna yeni bir bakış getireceğini bekliyor.