Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Optimas, şike olaylarıyla ilgili açıklama yaptı!

Optimas, şike olaylarıyla ilgili açıklama yaptı!

Geçtiğimiz günlerde şike yaptığı anlaşılan Vega Squadron oyuncularından Optimas, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada olayın kendi perspektifinden ayrıntılarını anlattı.

Riot Games, geçtiğimiz günlerde LCL temsilcisi Vega Squadron'dan 4 oyuncuya turnuvalardan 2 ay men cezası verdi. Cezanın sebebi ise kadroda yer alan birkaç oyuncu ve koçun oynanan bir maçta şike yapmış olması. Bahsedilen şike olayı tam anlamıyla gerçekleşmedi ancak oyuncular maçı bilerek kaybetmek için birçok hamlede bulundu. Ceza alan isimlerin arasında yer alan Litvanyalı nişancı Optimas, olayı kendi açısından ve konuşmaları çevirerek yaptığı açıklamada, herkesi aydınlattı. Açıklamanın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 

Litvanyalı nişancı yaptığı açıklamada takımın LCL Spring Open Cup'ta oynanılan FunnyYellow Dog mücadelesinde birçok pozisyonda bilerek büyük hatalar yaptığını, maçı kaybedip oynadıkları bahisten para kazanacaklarını açıkladı. Anlatılana göre şike yapma fikri takım menajerinden çıkmış. Orman rolünde MightyDragon yerine koç veya menajerle çıkılacağı konuşulurken as ormancı oynayabileceğini belirtmesine rağmen diğer oyuncular oynamamsı için baskı yapmış. Optimas, bu konuşmaların yapıldığı ekran görüntülerine açıklamasında yer verdi.

Optimas, maç içinde takım arkadaşlarına düzgün oynamalarını belirttiğini ve böyle oynamaya devam ettikleri sürece bir daha maçlara çıkmayacağını belirtmiş. Tabii takım arkadaşları bu durumu, oyuncunun toxic'liği olarak üstünü kapatıp haklı konuma çıkmaya çalışmışlar. Optimas bu durumu takım sahibine aktardığında onun da yapıcı bir adım atmadığını görmüş. Açıklamanın devamını yukarıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Tabii bu tamamen Optimas'ın görüşleri ve onun yorumu. Diğer oyunculardan açıklama gelip gelmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.