Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational şampiyonu belli oldu

ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational şampiyonu belli oldu

Yılın son Dota 2 major turnuvası Çin ve Amerika’nın en iyi takımları arasında oynanan keyifli bir final mücadelesiyle sonlandı. Vici Gaming, rakibi Evil Geniuses’ı yenerek ONE Esports Dota 2 World Pro Invitational şampiyonu olmayı başardı.

Grupları güçlü bir performansla tamamlayan EG ise büyük finalde ne yazık ki Vici’ye karşı duramadı.

Gruplarda EG’ye seri kaybeden Vici, TL karşısında aldığı galibiyetle playofflara zar zor kalmayı başarmıştı. Playoffların ilk ayağında ise Vici dünyanın en iyi takımlarından birisi olan TNC Predator ile karşılaştı.

TNC’yi 2-1 ile geçen Vici, bunun ardından Team Secret ile karşılaştı. Üçüncü maça uzayan seride Eurus ve Ori mücadeleyi domine etti ve Vici bir kez daha galibiyet elde etti.

Bu noktadan sonra Vici çok büyük bir direniş ile karşılaşmadı. Alliance ve Gambit Esports serileri çekişmeli geçmesine rağmen Çinli takım rakiplerini 2-0 ile geçti.

40 dakika süren final serisinin ilk maçı Vici’ye giderken ikinci maçta EG’nin mağlubiyete rağmen kendisini çok iyi toparladığına şahit olduk. Buna rağmen EG, Vici’nin yıldızlarına engel olamadı ve serinin tamamında bu tekrar tekrar gerçekleşti. EG’den daha iyi bir takım oyunu sergileyen Vici, 200.000 dolarlık ödülün sahibi oldu ve 2019’un son major’ını kazanarak yılı iyi bir şekilde kapattı.