Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Chengdu Major şampiyonu belli oldu

MDL Chengdu Major şampiyonu belli oldu

TNC Predator, MDL Chengdu Major finalinde Vici Gaming’i 3-1 ile yenerek şampiyon oldu. Takım bu galibiyetle ikinci defa bir uluslararası Dota 2 LAN turnuvası kazanırken topladığı DPC puanlarıyla The International 2020’de yer almayı garantiledi.

İlk iki oyunda TNC’de Gabbi ve Armel’in yıldızlaşan performansı takıma iki hızlı galibiyeti getirdi. Üçüncü oyunda ise TNC yine sürpriz Chen-Alchemist kombosu tercih ederken VG ise Keeper of the Light ve Night Stalker ile cevap verdi. Seride ilk kez VG kontrolü eline alırken harita rotasyonları ve kısa menzil savaş başlatma mekanikleriyle üçüncü karşılaşmayı kazanarak clean sweep ihtimalini ortadan kaldırdı. Serinin son maçı oldukça git gelli geçerken sahneye çıkan Gabbi, Morphling ile kritik anlarda takımına avantaj sağlamayı başardı. Tüm TNC takımı üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirdi ve takım seriyi 3-1 kazandı.

TNC’nin turnuva boyunca metayı belirlediğinden bahsetmek gerekiyor. Diğer takımlar TNC’nin tarzını final maçında dahi kopyalamaya çalıştı. Night Stalker Carry, Morhpling-Earthshaker kombosu ve Venomancer offlance gibi alışılmadık tercihlerle galibiyetlere uzanan TNC, oyunun en popüler carryleri Gyrcopter ve Faceless Void’e dokunmadı bile.

Daha önce OG’nin de TI9’da kanıtladığı gibi takımlar kendi tarzlarını meta fark etmeksizin oyuna yansıttığı sürece başarılı oluyor. TNC de kendi oyununu oynadı ve hem ESL One Hamburg’u hem de MDL Chengdu Major’ı kazanmayı başardı.