Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nisan ayının ilk haftasında Twitch’de en çok izlenenler

Nisan ayının ilk haftasında Twitch’de en çok izlenenler

Grand Theft Auto V, Mart ayında her hafta “Role Play” yayınları için yeni bir klip yayınladıktan sonra bu yılın en yüksek izlenme rakamlarına ulaştı.

Aşağıdaki listede oyunlar, TEO Analytics verileri kullanılarak aynı hafta içerisinde Pazartesi’den Pazar’a Twitch’teki izlenme rakamlarına göre sıralanmıştır.

Grand Theft Auto V 

Grand Theft Auto V Role Play yayınları, Twitch'teki en çok izlenen içerik türlerinden biri haline geldi. Mart ayında izlenme rakamlarında inanılmaz bir artış görülen oyun, Nisan ayında da bu trendini devam ettirecek gibi gözüküyor. 

Mart ayının en çok izlenen yayıncısı Jaryd “Summit1g” Lazar, Fortnite ve Apex Legends gibi Battle Royale oyunlarını oynayarak 19 milyon saat izlenmeyi başardı.

Oyunun popülaritesine ve izlenme rakamlarına rağmen bazı yayıncılar Lazar ve Chance “Sodapoppin” Morris kadar popüler değil. Role Play alanında öne çıkan isimlerden biri olan “Vader”, bu hafta 1 milyon saatin üzerinde izlenmeyi başardı. Buna ek olarak Alan “Alanzoka” Ferreira da GTA’yı oynamaya başladığından beri izlenme rakamlarında bir artış yakaladı.

GTA V RP trafiğinin çoğu, Lazar gibi yüksek profilli yayıncıları önceliklendiren ve katılım için onay gerektiren NoPixel üzerinden gelmektedir.

Apex Legends

Şubat ayında Apex Legends, 2018’in en çok izlenen oyunu olan Fortnite da dahil olmak üzere hiçbir oyunun ulaşamadığı rakamlara erişti. Ancak geçen ay oyunun izlenme rakamları yavaş yavaş düşmeye başladı.

Ancak bu düşüş, Apex Legends için tek başına o kadar da kötü bir gelişme değil. Bu aşağı doğru olan trende rağmen Apex Legends, haftada ortalama 6-9M saatlik izlenme saatlerine ulaşmış durumda.

Bu izlenme sayılarıyla Apex Legends, Battle Royale dünyasının lideri olan Fortnite’ı yakalayamasa da haftalık bazda en çok izlenen oyunlardan biri olmaya devam ediyor.

via: esportsobserver