Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nintendo Switch’e gelecek Deliver Us The Moon için tarih belli oldu

Nintendo Switch’e gelecek Deliver Us The Moon için tarih belli oldu

Deliver Us The Moon için Nintendo Switch'e gelme tarihi belli oldu. Geçen yıl PC tarafında oyunseverler ile buluşan uzay macerası Deliver Us The Moon yakın zaman önce hem Xbox One tarafında kullanıcılar ile buluşmuştu hem de PlayStation 4 için, şimdi ise 14 Ağustos 2020 tarihinde Nintendo Switch oyuncularıyla buluşacak. Yakın zaman önce platforma birçok oyunun uyarlanmaya başlandığı görmeye başlamıştık. 

Bilim kurgu oyunun zaten Nintendo Switch'e geleceği biliniyordu ancak Corona virüsü salgını sonrası yaşanan duraksamalardan etkileneceği düşünülüyordu. Bu süreçten çok da etkilenmeyen oyunun bu yaz ayının sonlarında geleceği duyurulmuş oldu. Bütün Avrupa için dağıtım tarihinin aynı olması ise kullanıcıların beklemesinin önüne de geçecek. 

Gelelim oyuna, oyun genel anlamda olumlu eleştiriler alan simülasyon tabanlı bir oyun. Doğal kaynakların tükendiği Dünya'da insanlara yeni kaynaklar bulmak isteyen bilim insanları çareyi Ay'da bulur. Konu hakkında çok fazla film çekilmiş ve üzerine çok konuşulmuş olsa da oyunda Ay'a tek başına gönderilmiş bir astronotu oynuyorsunuz. Grafikler ve oyunun geçtiği evren açısından güzel bir deneyim yaşatan oyunun Steam'deki yorumlarının yüzde 87 oranında olumlu olduğunu görüyoruz. 

Oyun Steam platformunda 40 TL'ye satılıyor olsa da Nintendo için ne kadara satışa sunulacağı henüz belli değil. 

Oyunun yayımlanan fragmanı: