Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA 2K20 Global Championship başlıyor

NBA 2K20 Global Championship başlıyor

Basketbol’un öncü oyunlarından NBA 2K, ”NBA 2K20 Global Championship‘i” duyurdu. ESL NBA VE 2K Games‘in kafa kafaya verdiği turnuva yaklaşık 100.000 dolar’lık ödül havuzuna sahip.

İsterseniz gün geçtikçe daha çok büyüyen spor ve eğlence sektörüne önderlik yapan firmalardan biri olan 2K’nın geçmişteki oyunlarından ve NBA serisinden bashedelim. Daha önce Microsoft Windows, Xbox, iPad, PS 2, PS 3, PS 4 gibi birçok platforma oyun çıkaran 2K, bugüne kadar birçok farklı türde de oyun çıkarmış bir firma. Bioshock, Mafia 2, Civilization V ve Borderlands gibi oyunlar firmanın renkli oyun portföyünü gösterir nitelikte.

Ancak 2K’yı özel kılan asıl özelliği spor oyunlarındaki başarısı. Özellikle NBA 2K ve WWE ile çıtayı farklı bir noktaya çeken oyun firması bu oyun türlerinde kelimenin tam anlamıyla sektöre liderlik ediyor. Liderliğini korumak için inovasyonlarda hız kesmeyen 2K, NBA 2K20 Global Championship ile bu başarılı grafiğini sürdürmek istiyor. Geçtiğimiz günlerde 2K liginin kurulması üzerine NBA 2K20 Global Championship de çok geçmeden basketbol severlere duyruldu.

Dünyanın dört bir yanından insanların katılacağı turnuva için her ne kadar fazla bilgi mevcut olmasa da turnuvanın Ekim ayında başlayacağı ve Sydney, Paris ve Los Angeles’ta yer alan ESL stüdyolarında bölgesel final maçlarının oynanacağı bilinenler arasında.