Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri N0tail’den Doublelift’e cevap gecikmedi

N0tail’den Doublelift’e cevap gecikmedi

League of Legends sahnesinin efsane isimlerinden Yiliang “Doublelift” Peng, Dota 2 oyununun League of Legends’tan daha az mekanik yetenek kiti olduğunu söylemişti. Ancak Johan “N0tail” Sundstein ise kendisine söyleyecek bir iki çift lafı varmış.

The OG takımının Dota 2 kaptanı Doublelift’in yaptığı yorumlara geçtiğimiz gün Twitter üzerinden cevap verdi. League of Legends’in profesyonel arenadaki uzun süren koridor aşamaları ve erken oyundaki kıtlığına parmak bastı.

OG takımının kaptanı daha sonra da “30 dakikada 4 veya 5 katletmenin olduğu bir profesyonel maçta kritik objektifler nelerdir ? Bu inanılmaz abartılı uzatılmış koridor aşamasındaki son vuruşlar ve dürtmeler mi ?” dedi.

N0tail, kısaca League of Legends profesyonel arenasının Dota 2’ye göre daha muhafazakar bir oyun tutumu sergilediğini, League oyuncularının bu savunmayı, itemlerini toplayıp geç oyuna taşımaya çalıştığını belirtti. Danimarkalı oyuncu aynı zamanda Doublelift’inshitstomped” yani “adeta ezmek”  cümlesini kullandığı Dota 2 normal oyunları için kendisinin de League of Legends ilk maçlarında aynısını yaptığını belirtti.

Ancak N0tail bu işi burada bırakmak yerine, ünlü ve yerini kazanmış League of Legends profesyonel oyuncuları ile buluşup bu işi tartışmak istediğini açıkladı.

Bize göre iki oyun aynı tür oyun kategorisinde yer olsa da çok önemli farklılıkları var. Öncelikle Dota 2 oyunundaki kendi yaratıklarını, şampiyonları katletme mekaniği. Diğer bir yandan League of Legends ise tıklamalı yetenekler yerine gittikçe daha çok yetenek kabiliyeti gerektiren yetenekler gelmesiyle büyük bir farklılık ortaya çıkarıyor.

Bütün bu tartışmalar sayesinde hangi MOBA oyununun daha iyi olduğunu öğrenebiliriz umarım. League of Legends ve Dota 2 profesyonellerinin sohbetlerini dört gözle bekliyoruz.