Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Galatasaray Esports’a büyük şok

Galatasaray Esports’a büyük şok

Son birkaç sezondur oyuncuların maaşlarının ödenmemesi ile gündeme gelen Galatasaray Esports'un 2020 Kış Mevsimi'ne katılım hakkı Riot Games Türkiye tarafından askıya alındı.

Yaz Mevsimi'nde yarı finale kadar yükselip yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive'e 3-0 mağlup olan Galatasaray, ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe'yi çeyrek finalde elemiş ve tarihinde ikinci kez yarı finale yükselmişti. Sezon başında her şey normal gözükse de Galatasaray Esports'un eski üst koridor oyuncusu Hioss hakkı olan paranın ödenmediğine dair tweetler atmış lakin sesini çok az duyurabilmişti.

Asıl olaylar lig bittikten sonra başladı. Önce BalKhan sonra GBM, Tolerant ve Galatasaray Esports'ta koçluk yapan Mora'nın ardı ardına attığı tweetler, GBM'in Inven Global'e verdiği röportajda Galatasaray'ın yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda espordan sorumlu olan ismi Erol Özmandıracı ile olan konuşmalarını göstermesi gündem olmuştu. Her ne kadar Erol Özmandıracı oyuncuların maaşlarının %80'inin ödendiği yönünde yaptığı açıklamalarla iddiaları yalanlasa da GBM ve BalKhan tweet atmayı sürdürdü. Kimi taraftarlar bu duruma büyük tepki gösterirken kimi taraftarlar Erol Özmandıracı'nın açıklamalarının  doğru olduğuna ve bunun büyük bir sorun haline gelemden çözüleceğini iddia etti. Lakin olay yabancı oyuncuların BalKhan ve GBM'in tweetlerini RT'leyen yabancı oyuncular ile birlikte yurt dışına da taşınmaya başlayınca LoLespor birkaç gün sonra VFŞL TAKIM KATILIM SÖZLEŞMESİ’NİN İHLALİ: GALATASARAY ESPOR başlığıyla bir makale yayınlamış ve Galatasaray Esports'un bugüne biriken bütün oyuncu ve koç ödemelerini 27 Aralık 2019 tarihine kadar ödemesini,aksi taktirde yaptırımlara uğrayacağını belirtmişti. Dün yani 27 Aralık'ta Galatasaray'ın koçu Mora'nın attığı şu tweetler taraftarlarda ''Acaba maaşlar ödenmedi mi?'' gibisinden soru işaretleri oluşturmuştu.

Konuyu netleştiren yine LoLespor oldu. Bu sabah paylaştığı makale ile Galatasaray Esports'un önümüzdeki mevsim ligde yer almayacağını belirten LoLespor ligin 9 takımla oynanacağını da duyurdu.