Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GS Espor Genel Menajeri’nden açıklama geldi

GS Espor Genel Menajeri’nden açıklama geldi

Galatasaray Espor Genel Menajeri Kerem Şerbetçi, Twitter üzerinden GS Espor’un son durumu hakkında açıklama yaptı.

Galatasaray Espor maddi problemlerden dolayı gelecek sezonda Riot Games tarafından düzenlenen Şampiyonluk Ligi'ne katılamayacak. Bu bilgi dün Riot Games tarafından açıklandı. Bir süredir oyuncular ve koç ödemeleri alamadıklarını Twitter üzerinden duyurmuştu.

Bu gelişme sonrasında Galatasaray Espor cephesinden bir açıklama geldi. Açıklama şu şekilde:

Öncelikle dün itibariyle oyuncular ile konuştuğumda ki bizden alacağı olan oyuncular haklı olarak tek istediklerinin paralarını bir an önce almak olduğunu belirttiler.Dün akşamki hiçbir konuşmamda kulübün gelecekte bir ceza alması ya da bu konuda bir yaptırım uygulanması için bir söylemde bulunmadılar.

Riot Games'in bize vermiş olduğu süre 27 Aralık idi bu süre zarfında kulübün ödeme yapamamasının tek sebebi bir önceki başkanımız olan Dursun beyin şu anki Galatasaray yönetimine uygulamış olduğu blokajdır.An itibariyle kulübümüz kasasında bu ödemeyi yapmak için yeterli miktar bulunmaktadır.İki başkan arasında anlaşma cuma günü yapılmış olup pazartesi,salı günü tüm ödemelerin yapılması planlanmaktaydı ki hali plan bu.

Oyunculardan hiçbiri bu süreç içerisinde hukuki bir işlem başlatmamıştır.Evet ödemelerde bir sıkıntı yaşandı burada bir inkar söz konusu değil.Alacaklar konusunda şu ana kadar ödemelerin yaklaşık %80'i tamamlandı ve 2017'de küme düşmüş bir takım olarak geçen sene 2 yarı final oynayarak geri döndük.

Ödemeler Ekim sonu yine aynı planlama ile yapılacak idi o zamanda yine banka konusunda blokaj yaşandı onun da sonu devlet /ziraat bankası 3 büyük spor kulübünün borçlarını yapılandırdı.Bu yapılandırma sonrası kulüpteki bütün onaylar alınıp ödeme zamanı geldi geldiğinde ise bu son olay oldu.

1.5 yıldır istediğimiz şey Galatasaray Espor'un daha sağlam bir şekilde yola devam etmesi bu süreç içerisinde
Pubg'de ilk yurt dışı turnuvamızı yaşadık,Zulada 6 şampiyonluk aldık,Wolfteamde 1 yarı final ve 1 final sonucu şampiyon olduk,Fifada an itibariyle Türkiyenin en iyi oyuncu ikilisine sahibiz.2018 yazında bunların hiçbirinin olmadığını düşünmenizi rica ediyorum.

Ümit ediyoruz ki maddi durum bir an önce çözülür ve Galatasaray gibi Türkiye'nin köklü spor kulübü esporda yoluna devam eder.