Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mushi ve Q, Team Aster’dan ayrıldı

Mushi ve Q, Team Aster’dan ayrıldı

Team Aster, bugün hem Chai “Mushi” Yee Fung’un hem de Fu “Q” Bin’in takımdan ayrıldığını duyurdu.

Malezya kökenli Chai “Mushi” Yee Fung, Tigers takımına transfer olmasından sadece birkaç hafta sonra Team Aster’a dâhil olmuştu. 28 yaşındaki orta koridor oyuncusu için işler istediği gibi gitmedi ve Team Aster yolculuğu da son buldu.

25 yaşındaki oyuncu Fu “Q” Bin ise daha önce koç olarak yer aldığı Team Aster’da geçtiğimiz günlerde oyuncu koltuğuna oturmuştu. Bu pozisyonda çok kısa bir süre kalan Q tıpkı Mushi gibi kadrodan ayrılmaya karar verdi. Her iki oyuncunun da yeni durakları hakkında şu anda herhangi bir bilgi verilmedi.

Mushi ve Q, 2019 ESL One Katowice’de yer almıştı ve takım grup aşamasını 5 galibiyet, 5 mağlubiyetle bitirmiş olsa da OG karşısında oynadıkları ilk maçta elendiler. Bu sebeple, elenmenin ardından takımda yeniden yapılanma kararı sürpriz bir haber olmadı. Takımdan ayrılan Mushi ve Q’nun boş koltuğunu ise Pen “88” Jin ve Weiwei “Amazons” Liu dolduracak. Yeni transferler, büyük sahnelerde deneyimli değiller ancak daha önce görüldüğü gibi takım içindeki uyumu yakalamaları durumunda bu durum sorun yaratmayacaktır.

Mushi ve Q’nun takımdan ayrılması ve ayrılan bu oyuncular yerine 88 ile Amazons’un takıma transfer olmasının ardından yeni kadro şöyle şekillendi:

Luo “hmx” Jingdong

Peng “88” Jin

Lin “Xxs” Jing

Ye “BoBoKa” Zhibiao

Weiwei “Amazons” Liu