Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 5 takım, ESL One Mumbai 2019’a katılmaktan vazgeçti

5 takım, ESL One Mumbai 2019’a katılmaktan vazgeçti

Alliance, Ninjas in Pyjamas, Gambit, Chaos EC ve J.storm olmak üzere 5 takım, ESL One Mumbai 2019 organizasyonuna katılmaktan vazgeçti.

Başlamasına 5 gün kalan ESL One Mumbai 2019, Hindistan’da oldukça önemli ve büyük bir Dota 2 organizasyonu olarak anılıyor. Özellikle bölgede, fanların oyuncular ile tanışma ve maçları canlı izleme fırsatı yakalayacak olması heyecan uyandırıyor. Ancak son gelişmeye göre, fanların bazıları bekledikleri takımların maçlarını izleyemeyecek ve bazı oyuncular ile tanışma fırsatına ulaşamayacak. Çünkü Alliance, Ninjas in Pyjamas, Gambit, Chaos EC ve J.storm takımları, 2019 ESL One Mumbai turnuvasında yer almayacağını belirtti.

 

#ESLOne Mumbai update: Due to an unfortunate fixture clash, some teams have been forced to drop out. The tournament will go ahead with eight teams and a modified group stage, while the playoffs at the NSCI Dome will remain unchanged.

Full details: https://t.co/hVbahHhUzH pic.twitter.com/4P6itOHvc1

— ESL Dota2 (@ESLDota2) 10 Nisan 2019

 

Alliance, Gambit ve Ninjas in Pyjamas takımları, yaklaşan DotaPit Minor turnuvası ile tarihlerin çakışması sebebiyle katılamayacağını belirtirken, Chaos EC ve J.storm takımları ise diğerlerinin aksine Dota Pro Circuit’e hazırlanmayı tercih ettiklerini belirtti.

Bu gelişmenin ardından, turnuva formatında da değişikliğe gidildi. Grup aşamasında her takım için Bo3 formatında ikili eleme yapılacak. Play-off aşamasında da aynı format kullanılacak ve büyük final karşılaşmasına kadar yapılacak olan maçlar Bo3 (best of 3) şeklinde gerçekleşecek. NSCI Dome’da gerçekleşecek olan karşılaşmalar seyirciler önünde canlı yapılacak. Katılmayacağını belirten 5 takımdan sonra, turnuvaya katılım sağlayan takımlar ve yer aldıkları gruplar aşağıdaki şekildedir:

 

A Grubu

Natus Vincere

TNC Predator

comLexity

Team Team

 

B Grubu

Keen Gaming

Mineski

Signify

The Pango