Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Muazzam Bir Soundtrack Listesi: Video Oyunundan Uyarlanan Filmler ve Diziler

Muazzam Bir Soundtrack Listesi: Video Oyunundan Uyarlanan Filmler ve Diziler

2000'li yıllara baktığımızda video oyunları, sinemanın mercek altına aldığı konulardan biri olmuştur. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte, gelişen görsel efektler oyunların dünyasını sinemaya aktarmada önemli bir aracı olmuş, hâliyle bu durum, her iki-üç yılda bir video oyunundan uyarlanan filmlerin çıkmasına olanak sağlamıştı. Oyun oynayanlar kadar oynamayanları da salona çekmek için çekilen bu filmler, izleyicinin beğeniyle karşıladığı yapımlar olurken; bazen de hayal kırıklığı olarak görüldü. Aynı zamanda bu filmler, içerisindeki soundtrack listeleriyle de adından söz ettirdi.

Karşımıza görsel efektleriyle oyunlarım dünyasının yansıtan filmler yanında müzik açısından doyurucu ve etkileyici şarkılar da ortaya çıktı. Biz de video oyunlarından uyarlanan filmler ve dizilerdeki şarkıları bir araya getirelim dedik.

Hazırladığımız bu soundtrack listesinde güçlü kadın karakterlerin yer aldığı Resident Evil, Lara Croft, Tomb Raider gibi filmlerinden müziklerinde tutun da oyunseverlerin ilgiyle takip ettiği Assassin's Creed  ve Warcraft gibi yapımlarda yer alan birçok güzel şarkı bulunuyor. Ayrıca listede soundtrack albümüyle fantastik bir dünyaya kapı açan, Andrzej Sapkowski'nin roman serisinden ve romanın uyarlandığı video serisinden diziye aktarılan The Witcher'ın şarkıları da listede kendisine yer buluyor. Dizinin karanlık atmosferine mizahi bir yön katan Jaskier karakterinin söylediği, Her Sweet Kiss ve cover üstüne cover yapılan Toss a Coin to Your Witcher şarkıları akıllardan çıkmayacak bir müzik şöleni yaşatıyor.

Listede yer alan şarkıları buradan dinleyebilirsiniz.