Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mortal Kombat 11 neleri getirdi?

Mortal Kombat 11 neleri getirdi?

1992 yılında, Midway tarafından piyasaya sürülen oyun büyük ses getirmiş ve yıllar içinde akıl almaz bir oyuncu kitlesine ulaşmıştı. Elbette zaman içinde farklı oyunlar popülerlik zirvesine ulaştı, Mortal Kombat bu zirveyi paylaşamadı. Ama herkes Mortal Kombat dendiğinde eski popülerliğini ve oyunun ne kadar sevildiğini hatırlar.

Dövüş oyunları dendiği zaman akla ilk gelen oyunlardan biri olan Mortal Kombat, yeni versiyonu Mortal Kombat 11’i piyasaya sürdü. Birçok kişiyi eski günlerine götüren efsane oyun, bu kez neler ile karşımıza çıkacak dersiniz?

Önceki oyunlara nazaran daha farklı karakterler gördüğümüz oyunda, bu karakterlerin farklı tempolarda ve işlevlerde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, oyuna girmeden önce bu karakterlerin nasıl bir dövüş tarzı kullandığını görmek de mümkün hale getirilmiş. Yani seçtiğimiz karakterin neler yapabileceğini öncen öğrenebileceğiz. İlk oyunlarda olmasa da daha sonralarında oyuna eklenen X-ray için bazı kurallar getirilmiş ve bu kurallar doğrultusunda kullanıma uygun oluyor. Yani, karakterin canı belli bir seviyeye geldiğinde X-ray kullanılabilir oluyor. Bunların yanı sıra, oyun senaryosunda da değişiklikler yapılmış. Diğer oyunlara göre daha uzun süren hikâyeler dikkati çeken ilk şey oluyor. Daha detaylı ve öncekilerden daha iyi senaryolar göreceğimiz oyunda, dövüş sahnelerinin grafikleri ise çok daha iyi bir görselliğe sahip durumda. Daha gerçekçi olarak tasvir edebileceğimiz bu durum, birçok oyuncuyu tatmin edecek seviyeye getirilmiş. Karaktere göz atmak gerekirse, senaryodaki eğlence ile ters orantılı olarak öfkeli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüm karakterleri incelediğiniz zaman ise hepsinin görüntüsünde küçük ya da büyük değişiklikler olduğu dikkatinizi çekecektir. Diğer değişen görünüm ise Krypt sistemi. Almak istediğimiz kozmetikleri, bu sistemden alıyorduk ancak anlaşılan o ki artık bir şeyleri almak da çok eğlenceli olacak.

Özetlemek gerekirse, oyun senaryosundaki yenilikler oldukça iyi olmuş. Hem hikâyeler hem görsellik çok daha kaliteli görünüyor. Bu elbette görselliği de etkilemiş ve daha gerçekçi, daha detaylı karakterler görüyoruz. Oyuna getirilen özelliklerin yeni kuralları ya da yeni kullanımları da mevcut. Bunlar da oyuna çok daha fazla heyecan katacak gibi görünüyor. Oyun senaryosu haricinde sistemsel değişiklikler yapılmış ve bunlar da bir o kadar iyileştirilmiş.

Her oyunda yeni ve daha iyi şeyler yapan yapımcı şirket, bu kez de efsane Mortal Kombat için kaliteli bir oyun deneyimi sunmuş.