Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mitsubishi Motors Taiwan, Hearthstone Grandmasters Asia-Pacific’ten sponsorluğunu çekti

Mitsubishi Motors Taiwan, Hearthstone Grandmasters Asia-Pacific’ten sponsorluğunu çekti

Mitsubishi Motors Taiwan, yaptığı açıklamayla Blizzard Entertainment etkinliklerindeki sponsorluğunu sonlandırdığını duyurdu. İlk olarak The Daily Beast tarafından duyurulan bu değişiklik, Hearthstone Grandmasters Asia-Pacific etkinliğinde markanın logosunun gözükmemesiyle fark edildi. Mitsubishi’nin bu tepkisi, Hong Kong olaylarını destekleyen Blitzchung skandalının bir yansıması.

Blizzard, Blitzchung’un cezasını bir yıldan altı aya çekmiş ve oyuncunun ödülünü geri vermiş, fakat yayında bulunan sunucuları kovmuştu. Blizzard’ın bu hamleleri ABD politikacıları tarafından da tepki görmüştü.

Blizzard başkanı J. Allen Brack ise bir açıklama yayınlayarak Blitzchung’un yayınlarda paylaştığı düşüncelerinin bu kararı almalarında bir etken olmadığını, aynı şekilde şirketin Çin ile olan ilişkilerinin de kararı etkilemediğini belirtmişti. Riot Games ve ESL de çalışanlarını yayın sırasında herhangi bir politik yorumda bulunmamaları konusunda uyardı.

Hearthstone Grandmasters Global Finals, Blizzcon’un bir parçası olarak 1 Kasım’da başlayacak. Exclusive yayıncı Twitch dışında etkinliğin ticari bir partneri bulunmuyor.