Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Minecraft tarihinin en büyük güncellemesi Nether’ı aldı!

Minecraft tarihinin en büyük güncellemesi Nether’ı aldı!

Minecraft'ın çıkış yaptığı günden bu yana gördüğü en büyük güncellemelerden olan Nether yayımlandı. Nether güncellemesi için YouTube üzerinden yayımlanan video şimdiden milyonlarca kez izlendi. Oyuna birçok yeni biyom ekleniyorken, başka düşmanlar ve yaratıklar da geliyor.

Minecraft'ın yeni Nether güncellemesi Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, iOS, Android ve PC için sunuldu. Oyunun yeni güncellemesi adından ve yayımlanan videodan da  anlaşılacağı üzere lavlar üzerine kurulu.

Bunun yanında domuz figürü olan düşmanlar, devasa kaleler ve biraz olsun heyecan yaratacak bir bölge sunuluyor.

Nether, güncellemeyle birlikte elmastan da güçlü bir element olarak tanımlanan Netherite'i içeriyor. Bu ise oyun içindeki dengelerin değişebileceğini gösteriyor.

Oyunun yeni güncellemesi genel anlamda madencilik ve zanaat gibi alanlara yöneliyor. Minecraft’ın yeni temasına uyumlu lavlarda yüzebilen ve daha uzun süre dayanan öğeler oluşturmak için külçeleri elmas donanımlarla birleştirmek gerekiyor.

Oyunda lavların yanında detaylı, çöller, bataklıklar ve korkunç bir evren sunuluyor olacak. Örneğin, Soulsand Vadisi adı verilen açık çöller, korkunç ve yavaş oyunculara benzeyen Soul Sand ve Soul Soil'den oluşuyor. Bu biyomda ise fosiller, bazalt elementi ve bolca iskelet bulunuyor.

Minecraft’ın yeni güncellemesi ile birlikte karşımıza köylüler için yapay zeka güncellemeleri, yeni büyüler ve yanan bir cephaneyle TNT'yi uzaktan ateşleme yeteneği gibi birçok özellik geliyor, yani oyunun vitesi de oldukça artıyor.