Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Paris Major’da B grubu

MDL Paris Major’da B grubu

MDL Disneyland Paris Major’da yer alacak 4 gruptan A grubu takımlarını ve karşılaşmalarını incelemiştik ve sırada B grubu var.

Peterpandam, asıl adıyla Peter “ppd” Dager, hırslı hamleleri, liderliği, cesur oyunu ve oyunu taşıma yeteneğiyle birçok Dota 2 fanı tarafından çok sevilen bir oyuncu.  Aynı zamanda takımının kaptanı olan ppd ile Team Secret takım kaptanı Clement “Puppey” Ivanov karşılaşmaları oldukça agresif geçer. Özellikle bu sezon, ppd’nin takımı NiP’in Puppey’nin takımı Team Secret’ı birkaç defa mağlup ettiğini gördük, ancak en akılda alanı şüphesiz MDL Disneyland Paris Major eleme karşılaşmalarıydı. Gelin görün ki bu iki isim, MDL Major’da da aynı grupta yer alıyor.

B grubunda yer alan takımlar

Team Secret  (9300 DPC puanı)

Ninjas in Pyjamas (169 DPC puanı)

Chaos Esports Club (375 DPC puanı)

Team Empire (0 DPC puanı)

Grubun ilk eşleşmesinde taraflar, Team Secret ve Team Empire oldu. Ancak Team Empire’ın Team Secret’ı yeneceğine inanmak neredeyse imkânsız. Ayrıca, Team Empire cephesinde Oleg “sayuw” Kalenbet’in vize sorunu sebebiyle turnuvaya katılamayacak olması hem psikolojik hem de oyun içi olumsuzluk şeklinde takımı etkileyecektir. Özellikle, turnuvadan neredeyse 24 saat önce bunun ortaya çıkması çok daha kötü bir durum.

Ninjas in Pyjamas, düşük DPC puanı ile turnuvaya katılmış olsa da Chaos Esports Club, tahmin edilemez bir potansiyele sahip. İyi bir başlangıç yapamayıp tıpkı DreamLeague Sezon 11’de olduğu gibi erken safhada turnuvaya veda edebilirler ya da ESL One turnuvalarında olduğu gibi tüm potansiyellerini kullanarak öne çıkabilirler.

Chaos Esports ise ESL One Mumbai turnuvasına katılmaktan vazgeçen 5 takımdan biriydi. Sebep olarak ise MDL Disneyland Paris Major için hazırlanmak istemeleriydi. Eşleştiği takım Ninjas in Pyjamas da aynı şekilde Mumbai’ye gitmek yerine turnuva hazırlığı yapmak istemişti. Ancak rakibi gibi MDL için değil, kısa süre önce sona eren DotaPit Minor hazırlığı yapmak için katılmama kararı almıştı. NiP – Chaos karşılaşması turnuvanın kaçırılmaması gereken anlarından biri olacak gibi görünüyor.

Hem Team Secret ile Team Empire karşılaşması hem de Chaos ile Ninjas in Pyjamas karşılaşması, A grubu karşılaşmaları gibi turnuvanın ilk günü (4 Mayıs) Türkiye saatiyle 11.00’da gerçekleşecek.