Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Paris Major’da A grubu

MDL Paris Major’da A grubu

Dota 2’yi takip eden birçok kişi MDL Disneyland Paris Major için heyecanla bekliyordu. O gün geldi, MDL Major turnuvası yarın başlıyor!

Dota Pro Circuit sezonundan sonra başlayacak olan MDL Disneyland Paris Major yarın başlıyor. 16 takımın mücadele edeceği turnuva, bir ilki gerçekleştirerek Disneyland Event Center’da gerçekleşecek. 16 takım, 4 gruba ayrıldı ve her grupta 4 takım yer alacak. Turnuvada yer alacak olan takımlardan 4 tanesi The International 2019 için bileti şimdiden garantilemiş durumda.  Bu takımlar Virtus.pro, Team Secret, Evil Geniuses ve Vici Gaming. Peki, A grubunda kimler var?

A Grubunda yer alan takımlar

Virtus.pro – (10950 DPC puanı)

Keen Gaming – (990 DPC puanı)

Beastcoast (Team Team)- (0 DPC puanı)

Team Liquid – (525 DPC puanı)

A grubu karşılaşmaları, yarın (4 Mayıs) başlayacak ve karşılaşmalarda best of three(Bo3) formatı kullanılacak. Virtus.pro, grupta hiç DPC puanı olmayan tek takım Beastcoast ile mücadele edecek. MDL Major, Virtus.pro için sezonun dördüncü Major turnuvası olacak. Bundan önceki turnuvalarda kazanamasalar bile final aşamasına yükseldiklerini de belirtmek gerekiyor.

1 Mayıs’ta Team Team yerine Beastcoast olarak anılmaya başlanan takımın yıldızı EternalEnvy’lı kadronun turnuvada bir şansı olduğu da göz ardı edilemez bir gerçek. Ancak bu turnuvada elinden gelenin en iyisini yapmalı.

Grubun diğer karşılaşması ise Keen Gaming ve Team Liquid arasında gerçekleşecek. Keen Gaming, sezon boyunca çok iyi sonuçlara ulaşamadığı turnuva tecrübeleri yaşadı. Bahsi geçen turnuvalarda Vici Gaming, PSG.LGD, EHOME ve hatta Royal Never Give Up’ın gerisinde kaldılar ancak sezon başladığından beri herhangi bir kadro içi değişim yapmayı düşünmediler. Bazı takımların arkasında kalsalar da Paris’e gelmelerini sağlayan galibiyetleri de oldu, yavaş ve emin adımlarla kendilerini geliştirmeyi sürdürdüler. Elbette, hala gelişmeleri ve ilerlemeleri gerekiyor ancak Çin’in Dota 2 sahnesinde en güçlü takımlardan biri olduğu da şüphesiz bir gerçek.

Virtus.pro ile Beastcoast karşılaşması da Team Liquid ile Keen Gaming karşılaşması da turnuvanın ilk günü olan 4 Mayıs’ta Türkiye saatiyle 11.00’de yapılacak.