Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LPL’de ikinci finalist belli oldu

LPL’de ikinci finalist belli oldu

BiliBili Gaming’i 3-1 mağlup eden FunPlus Phoenix’in finale yükselmesinin ardından ikinci finalist Top Esports'u 3-1 yenen RNG oldu. Serinin özeti sizi yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

 

1. Maç

RNG ve TES arasında oynanan seriye RNG hızlı başladı skor olarak başa baş bir erken oyun zilesekte aldığı ejderler ve güzel Alamet kullanımı sayesinde RNG erken oyunu bir tık önde kapattı. Temposuz geçen oyunda sessizliği TES bozamaya çalışsa da RNG güzel oyunuyla üstünlüğünü korudu. Rakibine 2. Dağ Ejder’ini kaptırmak istemeyen Top Esports ejderi hızlı bir biçimde eritti. Yine Sejuani ultisiyle takım savaşını başlatan Top Esports bu sefer avantajlı çıkan taraf oldu lakşn RNG RYL-SUP serisinde bolca gördüğümüz pusulardan birini yaparak üstünlüğü tekrar ele aldı. RNG’nin Baron’una karşılık teselli ödülü olarak Dağ Ejder’ini alan TES bakalım toparlayabilecek mi? Xiaohu’nun Loken’i düşürmesiyle birlikte başlayan savaştan üstün çıkan taraf yine RNG oldu. Kadim Ejder ve iki Dağ Ejder’ine güvenen TES Baron’a başladı lakin bu senrayo onlar için bir felakete dönüştü. Ormancısı ve desteğinin yanında Baron’u da kaybeden Top Esports büyük bir çıkmaza girdi. Üst koridorda yaptığı güzel takım savaşı ve aldığı 4 skor sayesinde TES oyunu biraz daha tutmayı başardı. Oyunu bitiren şey ise Xiaohu’nun agresif oyunu oldu. Corkiyi saf dışı bırakınca oyunu bitirmekte kolay oldu. RNG 1-0 önde.

 

2. Maç

İlk maça göre daha temposuz olan oyun dakika 15’e kadar sadece objektifler arasında döndü. RNG’nin Alev Ejder’i ve Alamet’ine karşılık TES sadece Dağ Ejder’ini alabilmişti. Sonunda orta koridorda bir savaş çıkmasına rağmen tek bir skor sesi yükseldi. 3 dakika aradan sonra üstünlüğü yakalayan RNG oldu 3 TES oyuncusunu katleden ekip 2. Orta koridor kulesiyle birlikte Alev Ejder’ini de almayı başardı. Geçen maça oranla daha baskın bir RNG izliyoruz. 3. Alev Ejder’ini de alan Royal Never Give Up çok baskın bir oyun oynuyor. Oyunu bitiren hamle ise Ming’in harika Tahm Kenvh ultisi ve alınan 3 skor oluyor. Seride durum 2-0.

 

3. Maç

Daha dakika 3’te alt koridorda 5’e 5 bir savaş izliyoruz ve takımlar burdan ikiye iki bir değişimle ayırlıyorlar. Maç çok hızlı başladı. Langx’ kule altı yapıp öne geçmek isteyen TES’in hayallerini Karsa yıkıyor ordan da Bire bir değişimle ayrılan iki takım bir türlü birbirine üstünlük sağlayamıyor. Alev Ejder’ini alan TES’e RNG Bulut Ejder’i ile cevap veriyor. Üst koridordan kule alan TES’e RNG alt koridordan kule ile cevap veriyor adeta denge üzerine kurulu bir maç. Bu denge fazla uzun sürmüyor TES rakibinin 2 skor 3 kule ve bir ejder önüne geçerek galibiyete yaklaşıyor. Bir Alev Ejder’i daha alan TES Baron Nashor’u da eritince artık ibre tamamen Top Esports’a dönüyor. Çok hızlı bir kuşatma yapan TES kuleleri ve ejderleri bir bir hanesine yazdırıyor. 2. Baron’u da alan ekip Knight9’un alt koridor minyonlarını hızlı ve gizli bir şekilde ittirmesi sayesinde seriyi bir maç daha uzatıyor. 2-1.

 

4. Maç

Yine başa baş bir erken oyun izliyoruz lakin bu sefer dengeyi bozan ekip RNG, daha doğrusu Karsa oluyor. Skarner ltisiyle iki kez 369’u yaklayınca takımını öne geçirmeyi başarıyor. Harika takım savaşları yapan RNG Baron güçlendirmesini de alınca rahat bir galibyete ulaşarak ikinvi finalist oluyor.

Final, 6 Eylül Cuma günü saat 11:00’de oynanacak.