Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de mevsimin koçu ve çaylağı belli oldu

LEC’de mevsimin koçu ve çaylağı belli oldu

LEC'de finallerin heyecanı yaşanırken, ödüller dağıtılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde sezonun en iyi 5 oyuncusu açıklanırken, sezonun çaylağı ve koçu açıklanmamıştı. LoLesports, bu ödüllerin kime gittiğini de açıkladı. Rogue'nin 17 yaşındaki yetenekli ormancısı Inspired sezonun çaylağı olarak seçildi. Geçtiğimiz sezonlarda G2'nun kurduğu hegamonyanın en büyük sebeblerinden birisi olan koç Grabbz de sezonun en iyi koçu olarak belirlendi.

Grabbz 77 puanla birinci olurken, Splyce takımının koçu Duke ise 70 puanla ikinci sırada yer buldu. Birçok ünlü ismin oyuyla belirlenen bu ödüllerde en iyi koç sıralamasında üçüncü sırayı Fnatic'in koçu YoungBuck aldı. G2 koçu Grabbz, takımın bu derece iyi oynamasında büyük pay sahibi. Geçtiğimiz MSI'da takım oldukça başarılı olurken takımın başında yine Grabbz vardı. Team ROCCAT'ten transfer olan Grabbz, LEC'ye damga vurmaya devam ediyor.

17 yaşındaki yetenekli çaylak Inspired, kariyerine Katastrofa Awionetki takımında daha başlamış, daha sonra KIYF eSports Club, Szata Maga, mousesports, Pompa Team formaları giydi. Günümüzde Rogue forması giyen ormancı, yeteneklerini takımı için konuşturmaya devam ediyor.

Genç oyuncu, birçok takımın radarına girmiş durumda. Öte yandan çaylak ödüllerinde ikinci sırayı yine Rogue'den Larssen alırken, üçüncü sırada Jenax yer aldı.

Sezonun MVP'si ödülü ise henüz açıklanmadı.