Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK Yaz Mevsimi Şampiyonu SKT oldu

LCK Yaz Mevsimi Şampiyonu SKT oldu

LCK Yaz Mevsimi finalinde Griffin’i 3-1 ile geçen SKT, kupaya uzanan taraf oldu. Serinin özetini bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Maç

Harika baskınlarıyla Faker’ı öne geçiren Clid, Alev Ejder’ini de alınca takımına rüya gibi bir erken oyun yaşattı. Üst koridora kule altı yapıp Okyanus ejderini de katleden, aktif oyunundan taviz vermeyen Clid, rakiplerine oyunu zindan etti. SKT çıkan bütün ejderleri katlederken dikkat çeken isim %100 skor katkısıyla oynayan Clid oldu. Bu istatistiği Khan, Doran’ı katlederek bozdu ve SKT galibiyete adım adım ilerlemeye başladı. Orta koridorda harika bir takım savaşı yapan SKT katliam yaparak kolay bir galibiyet aldı ve skoru1-0'getirdi.

2. Maç

Bu maçta ejderi alan taraf GRF oldu lakin yine baskıyı sürdüren bir clid ilk kanı Khan’a teslim etti. İkinci Dağ Ejder’ini rakibine kaptırmayan SKT objektifleri de eşitledi. En azından objektiflerde durumu eşitleyelim diyen Griffin, Bulut Ejder’ini alarak istediğini elde bir nebze olsun elde etti. Baron güçlendirmesini de alan SKT hız kesmeden ilerledi. Baron’a girişen Griffin beraberlik kapısını aralarken sahneye Effort çıktı ve Freljord karşılaşmasıyla Baron’u çalarak kapıyı GRF’in adeta suratına kapadı. Katliam yapan SKT durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

Griffin bu maçta toparlanmak zorunda olduğunun farkında olarak maça başladı. Okyanus Ejder’ini ve rakiplerini katleden ekip, ‘’Daha ölmedik.’’ mesajını maçın başında vermeyi başardı. Ejder pitinin yakınlarında düzensiz yakalanan SKT, Alev Ejder’ini ve Khan’ı da kaybedince iyice geriye düştü. GRF cephesinde ise yüzler gülerken 3 ejdere ve 7 skora sahip olan ekip galibiyete daha da yakınlaştı. Baron’u alan GRF karşılığında iki oyuncusunu kaybederken bu onlar için çok büyük bir sorun olmadu ve harika bir makro oyun oynayarak  seriye tutunmayı başardılar ve durum 2-1'e geldi.

4. Maç

SKT bir önceki maça karşılık vermek adına oldukça güçlü bir başlangıç yaptı. Alev Ejder’ini ve rakiplerini katleden ekip harika bir erken oyun oynadı. SKT harika bir performans göstererek hem Alamet’in hem de 4 skorun sahibi oldu. Güzel bir takım savaşı ile ikinci Alev Ejder’ini hanesine yazdıran SKT, kupaya doğru emin adımlarla ilerlemey başladı. Faker’ın üzerine denedikleri hamle Griffin’in başına bela oldu ve 3 üyesini ve aynı zamanda Baron’u kaybeden GRF için mağlubiyet bu andan sonra kaçınılmaz oldu. 3. Alev Ejder’iyle %24 yetenek ve saldırı gücü kazanan SKT, durdurulamaz bir hale geldi ve 3-1'lik skor ile kupaya uzanan taraf oldu.