Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LPL şampiyonu Funplus Phoenix!

LPL şampiyonu Funplus Phoenix!

Çin ligi LPL'in finalinde favorilerden birisi olan RNG'yi 3-1 ile geçen Funplus Phoenix şampiyon oldu.

LPL'de mevsim başında favori konumunda IG ve RNG bulunuyordu. Ancak bu sezon ligin diğer takımları daha fazla öne çıktı. Kış Mevsimi'nde yarı finale kadar yükselip, yarı finalde elenen Funplus bu mevsim mutlu sona ulaştı. Sezonu çok iyi bir şekilde kapatan Funplus, play-off'lara direkt olarak yarı finalden katıldı. Yarı finalde Bilibili Gaming ile eşleşen Funplus, 3-1'lik ezici bir skorla rakibini geçti. Öte yandan çeyrek finalde LNG'yi, yarı finalde Top Esports'u geçmeyi başaran RNG, finalde Funplus ile karşı karşıya geldi. Funplus'ın orta koridor oyuncusu Doinb, üst düzey performans sergiledi ve takımını finale taşıdı. 

1. Maç

 

Serinin ilk kanı RNG'nin yıldızı Uzi'ye gitti. Maçta ikinci skoru da alan RNG, karşılaşmanın hakimiyetini ele geçirmeye başladı ve dağ ejderini de aldı. Karşılaşma boyunca objektif görevlere çok iyi odaklanan RNG, baronu kaptırmasına rağmen karşılaşmayı kapatmayı bildi ve seri 1-0'a geldi.

 

2. Maç

 

Karşılaşmaya hızlı başlamak isteyen yine RNG oldu ancak bu sefer Funplus'tan yanıt gecikmedi. Karsa'nın oyunlarını kontralamayı başaran Funplus, ejder savaşında rakibinin hatalarını değerlendirdi ve hem skorları hem de ejderi hanesine yazdırdı. Alt koridorlarının müthiş oyunlarıyla karşılaşmaya hakimiyet sağlayan Funplus, maçı kazandı ve seri 1-1'e geldi.

 

3. Maç

 

RNG'den beklenmeyen bir tercih geldi ve Uzi, Quinn tercihinde bulundu. RNG ilk karşılaşmada olduğu gibi ormancısı Karsa sayesinde skorları topladı ancak bu sefer objektiflere yönelemedi. 3 okyanus, 2 dağ ejderinin sahibi Funplus oldu. Funplus, RNG'nin üç oyuncusunu öldürmeyi başardı ancak Langx'i geçemedi ve oyunu sonladıramadı. Rakibinin bu hatasını değerlendiremeyen RNG, bir savaş daha kaybetti ve Funplus seride 2-1 öne geçti.

4. MAÇ

 

Xiaohu'nun çok iyi performans sergilediği maçta Karsa, yine oyunu çok etkili başladı. İlk kanı Uzi'ye vermeyi başaran RNG, tekli koridorlarının oyundan düşmesiyle objektiflere yönelemedi. Oldukça ortada geçen karşılaşmada kazanan makro oyunlarıyla Funplus oldu, seriyi 3-1'e getiren Funplus LPL Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.