Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC Şampiyonu G2 Esports!

LEC Şampiyonu G2 Esports!

G2 Esports, Fnatic ekibini finalde yenerek LEC 2019 Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı. Bu galibiyetle birlikte G2 Esports, Worlds 2019’da Avrupa’yı birinci torbada temsil edecek takım oldu.

2018 Worlds finalinde Invictus Gaming’e kaybettikten sonra Fnatic, Rasmus “Caps” Winther ile yollarını ayırdı. Bu ayrılıktan sonra Danimarkalı oyuncu, eski takımının en büyük rakibi olan G2 ekibine katıldı. Fnatic, Caps’in yokluğunu doldurma konusunda çok zorlandı ve Kış Mevsimi’ne 0-4 ile başladı. Tüm bu gelişmelerin sonucunda G2 Esports,Yaz Mevsimi’nde Fnatic’i tahttan indirmeyi başardı.

Bu iki takım henüz Play-off aşamasında karşılaşmışlardı ve gülen taraf 0-2’den geri gelerek seriyi kazanan G2 olmuştu. Daha sonra Fnatic, finalde G2 ile tekrardan karşılaşabilmek için Schalke04 ile karşılaştı. Bu seride çok zorlanmadan 3-0 galip çıkmayı başaran Fnatic, tekrardan G2’nun rakibi oldu.

Final serisinin ilk maçında resmen tüm oyuncuların gözü dönmüştü. Alt koridorda neredeyse dakika başına bir skor alınmıştı. İlerleyen dakikalarda da oyun hiç yavaşlamadı ve aynı şekilde devam etti. Fnatic’in geç oyunda objektifler üzerindeki kontrolü ve baskısı onlara ilk maçı getirdi.

G2 serinin ikinci maçında, bu sene karşılaştıkları Play-off serisinde olduğu gibi 2-0 geriye düşmeye hiç niyetli değildi. Fnatic’in seriyi kolayca alıp götürmesine izin vermediler ve maçı baskın bir oyun oynayarak kazandılar. Serinin ikinci maçında G2 ekibinin ormancısı Marcin “Jankos” Jankowski ve takımın nişancısı Luka “Perkz” Perković  kariyerlerindeki 1000. skorlarını aldılar.

Serinin üçüncü maçı 40 dakika sürdü ve dördüncü maça yüzü gülerek giden taraf Fnatic oldu. Hemen ardından G2 seriyi bir kez daha eşitlemeyi başararak durumu 2-2’ye getirdi. Bu mevsim oynanan neredeyse tüm finallerde olduğu gibi LEC finalinde de “Silver Scrapes”* dinledik.

5. maçın başlarında G2, onları oyunun orta aşamalarında rahat ettirecek skorlar almayı başardı. Fnatic ilerleyen dakikalarda aradığı savaşı bulup 3 skor almayı başarmış ve Baron’a yönelmiş olsa da G2 oyuncuları aynı pozisyonun devamında Baron etrafında daha iyi oynayarak güçlendirmeyi almayı başaran taraf oldu. Baron güçlendirmesi ile de oyunu bitirmeyi başardılar ve seride 3-2 galip geldiler.

Oynanan final sonucunda her iki takım da Worlds biletini kapmış olsa da G2 Avrupa’nın 1. Torbadaki temsilcisi oldu. Bu durumda Fnatic ise 2. torbada mücadele edecek.

*Silver Scrapes, 2-2’ye gelen serilerde son maça giderken dinlenmesi bir adet haline gelmiş olan şarkıdır.