Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe Espor’da yaprak dökümü devam ediyor

1907 Fenerbahçe Espor’da yaprak dökümü devam ediyor

Dün gece sularında Stefan’la yollarını ayıran 1907 Fenerebahçe Espor bugün ise sosyal medya hesaplarından oyuncuya hizmetleri için teşekkür etmişti. Çok geçmeden 1907 Fenerbahçe, yetenekli oyuncu Ruin’in yerini doldurmak için gelen Park "Untara" uijin ile de yollarını ayırdığını duyurdu. Soru işaretleriyle dolu bir sezon geçiren 1907 FB’nin şüphesiz en istikrarlı oyuncusu ve genel olarak kazanma koşulu olan Untara, sene başında İngilizcesinin ve formunun yetersiz olduğu söylenerek taraftarlar tarafından eleştirilse de geçmişte Energy Pacemaker Carriers, Star Horn Royal Club, CJ Entus, Sk Telecom T1 gibi takımlarda oynayarak edindiği tecrübe ile bu eleştirilere cevap vermeyi başarmıştı. 

İstatistiksel anlamda da harika bir sezon geçiren oyuncu gerek taşıyıcı gerek tamamlayıcı şampiyonlarda da başarılı bir performans sergilemişti. Untara en az ölüp en fazla Solo Kill alan oyuncu olmasının yanı sıra XP’de de en fazla fark atan oyuncu olmuştu. İstikrarı ve iyi performansıyla göz dolduran oyuncunun ayrılığı, taraftarlar tarafından tepki topladı ve merak uyandırdı. Takım içi konuşmalarda pek rol almaması ve 1907 Fenerbahçe’nin bu sezon Çeyrek Final’de Galatasaray Espor’a elenerek beklentilerin altında bir mevsim geçirmesi ayrılığın önemli sebepleri arasında gösteriliyor. 1907 Fenerbahçe Espor, Untara’ya Twitter üzerinden yaptığı şu açıklamayla veda etti:

"Oyuncumuz Park “Untara” Ui-jin ile sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir. Gösterdiği mücadele ve verdiği emekler için teşekkür eder, atacağı yeni adımlarda başarılar dileriz."