Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 1907 Fenerbahçe’de ayrılık çanları

1907 Fenerbahçe’de ayrılık çanları

Ligin iddialı takımlarından olan 1907 Fenerbahçe Espor’da Stefan’la yollar ayrıldı.

Bu sene kendisinden bekleneni tam olarak karşılayamayan ve soru işaretleriyle dolu bir sezon geçiren 1907 Fenerbahçe, gerek rotasyonlar gerek transferlerle eksiklerini kapatmaya çalıştı. Daha önce Instinct Esports, Greek Regenesis KlikTech Dragons Army gibi takımlarda gördüğümüz, ligimizde ise Bursaspor Esports ile tanınan, SoloQ’da harika işler yapan Stefan da bu transferlerden biriyidi. Ligin 8. Haftasında Wiz’in yerine transfer edilen Sırp ormancı Stefan belki heyecandan belki uyum sürecinden bekleneni verememişti.

Her ne kadar yetenekli bir oyuncu olsa da ortalamanın üstünde bir performans sergileyen Wiz’in yerine getirilmesi yönetimin taraftar tarafından dikkat toplayan hareketlerinden biriydi. Wiz’in ayrılık sebebi konusunda ise ne oyunculardan ne yönetimden bir açıklama gelmese de taraftarlar arasında dil bariyeri gibi söylentiler ortaya çıkmıştı. Wiz ise Instagram Direct Message üzerinden kendisine ‘’Neden takımdan ayrılıyorsun?’’ sorusuna ‘’Sahnede yapamıyorum, heyecanlanıyorum.’’ diye cevap vermişti. 

Çeyrek final serisinde de Galatasaray Espor’a karşı sergilediği performansla eleştiri yağmurunu tutulan Stefan taraftarlardan da büyük tepki görmüştü. Kulüp tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da Riot Kontrat Veri Tabanı’na göre Stefan, şu an 1907 Fenerbahçe Espor bünyesi altında gözükmüyor.