Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL’e yeni oyun modu geliyor!

LoL’e yeni oyun modu geliyor!

Ülkemizin en sevilen oyunlarından biri olan League of Legends’ın yeni oyun modu duyuruldu.

League of Legends'ın resmi sitesinde yeni bir oyun modu duyurusu yapıldı. Taktik savaşları adı verilen bu yeni oyun modu, genel olarak “Dota Auto Chess” ile benzerlik taşıyor. Toplamda 7 rakibe karşı mücadele ettiğiniz bu oyun modunda, her tur sizin adınıza savaşacak güçlü bir takım oluşturmaya çalışıyorsunuz. Oyun, sıra tabanlı strateji oyunu olarak lanse ediliyor. Kazanma koşulu ise ayakta kalan son oyuncu olabilmek.

League of Legends resmi internet sitesi üzerinden yeni oyun hakkında yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

Nasıl oynanıyor?

Her tur dükkanda altın harcayarak LoL şampiyonlarını takımınıza katıyorsunuz. Oyun boyunca aynı geçmişi ve sınıfı paylaşan şampiyonları seçerek özellik ilâveleri açıp takımınızı güçlendiriyorsunuz. Ayrıca aynı şampiyonun üç kopyasını birleştirerek onu süper biçimine yükseltebiliyor; üç süperi birleştirdiğinizdeyse şampiyonun ultra biçimine ulaşıyorsunuz.

 

Takımınız rakibin tahtasına gittiğinde (rakibiniz de sizin tahtanıza gelebilir) savaş başlıyor. Savaş sırasında şampiyonlarınız otomatik olarak hareket eder, saldırır ve büyü kullanır. Tıpkı LoL'de olduğu gibi şampiyonlarınızdan tam verim alabilmek için takım kompozisyonlarınızı doğru seçmeli ve onları doğru konumlandırmalısınız.

Her bir turun sonunda gelecek turlarda harcamak için altın kazanıyorsunuz. Ara sıra herkes özel bir etkinlik için toplanarak çeşitli güç düzeylerindeki tek bir şampiyon kadrosundan seçimler yapıyor. Oyuncuların seçim yapma sırası, mevcut sıralamalarının tersine göre belirleniyor. Böylece geriye düşen oyuncuların geri dönme şansı oluyor. Takım savaşlarını istikrarlı şekilde kazandığınızda can kaybetmekten kaçınıp rakiplerinize hasar verebiliyorsunuz. Ayakta kalan son oyuncuysanız oyunu kazanıyorsunuz. Bunu yaparken ara ara ifadelerinizi sıralamayı da unutmayın.

 

Taktik Savaşları'nı nasıl ve neden yapıyoruz?

Son zamanlarda LoL deneyimine derin ve özgün yenilikler getirecek, farklı oyun modlarını test ediyorduk. TS bu amaçla çıkaracağımız en yeni modumuz. Ayrıca farklı bir oyun türüne geçtiğimiz ilk mod. Strateji oyunlarını her zaman sevmişizdir ve son zamanlarda otomatik savaş türü çok ilgimizi çekti. Ofisteki Riotçular, son günlerde özellikle de Dota Auto Chess oynamaya çok uzun zaman ayırıyordu. Bu çok sevdiğimiz bir oyun ve LoL'de yeni bir mod oluştururken bize ilham kaynağı oldu.

Bu modu sizinle birlikte oluşturuyoruz. TS ilk olarak Açık Beta'ya gelecek. Yani çalışmalarımız bütün hataları giderene ve önemli noktaları çözene kadar bir süre daha devam edecek. Atacağımız her adımda deneyimlerinizi ve geribildirimlerinizi dinleyeceğiz. Bu yüzden lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bizse geliştirici yazıları, güncellemeler ve yama notları aracılığıyla yenilikleri sık sık paylaşacağız.

Bu gerçekten de kapsamlı bir oyun modu olacak. Dolayısıyla onu havalı meta oyun özellikleriyle destekleyeceğiz. Dereceli de bunlara dahil. TS'nin dereceli modunu 9.14 Yaması civarlarında getirmeyi düşünüyoruz. O aşamaya geldiğimizde çoğu hatayı gidereceğimizi ve başlangıçtaki oyun dengesini sağlayacağımızı tahmin ediyoruz.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayıp, Riot Games’in resmi internet sitesinde yer alan habere ulaşabilirsiniz.