Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Broken Blade kimdir?

Broken Blade kimdir?

19 Ocak 2000 doğumlu olan Sergen “Broken Blade” Çelik, genç yaşına rağmen çok başarılı bir kariyere sahip olan League of Legends oyuncusudur. Hem Türk hem de Alman olmak üzere çift vatandaşlığa sahip oyuncu, Mayıs 2016 tarihinde, 16 yaşındayken profesyonel oyunculuk kariyerine başlamıştır. Kariyerinin ilk takımı olan Mysterious Monkeys takımında 7 ay gibi bir süre geçirmiştir. Aynı süre içinde Victorious Ace kadrosunda da rol almış olan oyuncu Aralık 2016 tarihine gelindiğinde iki takımla da ilişkisini kesmiştir. Bu süreçte başarılı bir kariyere sahip olacağının sinyallerini vermeye başlayan Broken Blade, şu anki itibarının adımlarını emin bir şekilde atmaya başlamıştır.

İki takımla da yollarını ayıran oyuncu, Türkiye’ye dönerek Galatasaray Esports bünyesine aynı ay içinde dâhil olmuş ve kariyerinin ilk Türk takımı deneyimini burada yaşamıştır. Büyük bir destek ve ilgi gösteren fan kitlesi onun başarısının artması için büyük motive olmuş, tüm potansiyelini de göstererek başarısını tekrar tekrar kanıtlamıştır. Galatasaray’ın üst koridoru olarak Türkiye’de çok sevilen oyuncu, 5 ayın ardından Dark Passage’a transfer olmuş ve kariyerine yeni bir durak eklemiştir. Ancak bu kadroda da uzun zaman geçirmemiş sadece 2 ay süresince Dark Passage’ın üst koridorunun hâkimiyetini üstlenmiştir. Kısa bir süre sonra Galakticos kadrosunda izlediğimiz oyuncu hem başarılı performansları hem de transfer haberleriyle espor gündeminin önemli isimlerinden biri haline geldi. Yer aldığı takımların Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde önemli başarılara imza atamamış olması daha iyisini hedefleyen oyuncu için daha iyisini hedeflemeye sebep oldu. Galakticos’ta geçirdiği süre olan 3 hafta da bunun en önemli kanıtlarından biri oldu. Derken kariyerinin o zamana kadarki en uzun sürecini yaşayacağı Royal Youth’a transfer oldu. Eylül 2017’de dâhil olduğu kadrodan Kasım 2018’de ayrılan Broken Blade, bu süreçte kariyerinin ilk büyük şampiyonluğunu yaşadı. En başarılı Türk temsilcilerinden biri olan tasvir edilen oyuncu, bu süreçte kariyerini zirveye taşıdı.

Şu anda Team SoloMid’in üst koridor rolünde yer alan oyunu, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Kasım 2018’den beri yer aldığı kadroyla LCS Spring’in ikincisi olan TSM’e temsilcimizin katkısı oldukça fazla oldu. Henüz 19 yaşında bu kadar başarılı olan bir oyuncu, ilerde çok daha iyi yerlerde kendini gösterecektir. Biz de yolunun açık olmasını diliyoruz.