Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Asya’nın en büyük espor canlı yayın merkezi açıldı

Asya’nın en büyük espor canlı yayın merkezi açıldı

League of Legends Pro League (LPL) organizatörü TJ Sports, Asya’nın en büyük espor canlı yayın merkezini açtı.

Riot Games ve Tencent’ın kurduğu Çin merkezli TJ Sports, Çin’de nüfusun çok fazla olması ve espora olan yoğun ilgiden dolayı izleyicilere daha kaliteli bir yayın sunmak adına Asya’nın en büyük espor stüdyosunu açtı.    

LPL’e ev sahibi ve deplasman kurgusunun gelmesiyle beraber artık takımlar 6 farklı şehir arasında yolculuk ederek maçlarını oynuyor. Hem bu maçların yayınlarını en kaliteli şekilde izleyicilere aktarmak hem de uluslararası turnuvaların ihtiyaçlarının karşılanması için bu canlı yayın merkezi kurulmuş.

Şangay, Jingan Bölgesi’nde yer alan espor canlı yayın merkezinin büyüklüğü tam 3550 metrekare. Merkezin içinde beş stüdyo, beş yayın odası ve diğer espor etkinlikleri için odalar bulunuyor.

Espor canlı yayın merkezinin duyurulmasından sonra TJ Sports aynı zamanda LPL 2019 Yaz Sezonu sponsorluklarını da duyurdu. Açıklamaya göre Mercedes-Benz turnuvanın ana sponsoru olacak ve Nike da resmi giyim sponsoru olarak yer alacak. Ligin diğer sponsorları arasında ise DXRacer, KFC, Alienware, Intel, Harbin Brewery yer alıyor.

via: esportsinsider